Topic-icon Wilkowiecki - Mierzyce

11 lata 2 tygodni temu #585 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Witam serdecznie !
Poszukuje przodków z ziemii Częstochowskiej , nazwisko Wilkowiecki - Ludwik rok urodzenia 1893 , chrzest w Mierzycach . Ojciec Kazimierz matka Marianna z domu Branicka , Będę wdzięczna za każdą informacje :) Rodzeństwo , rodzice , dalsza rodzina .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

11 lata 2 tygodni temu #587 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
Przeglądałam akta metrykalne Mierzyc w ub. roku i nie pamietam nazwiska Wilkowiecki czy Branicka co nie znaczy że ich tam nie było.Mierzyce maja niekompletne akta.Częśc jest w arch. w Łodzi a część w arch. diecezjalnym w Częstochowie.W parafii sa akta od 1945r.(wcześniejsze spalone w czasie wojny).Niektóre akty sa w parafii Wierzchlas bo Mierzyce należały do tej gminy.
Czy Pani przodkowie byli tam od pokoleń czy byli \"napływowi\",mieli tam majątek itp.Czasami takie informacje ułatwiaja poszukiwania.
Ja w Mierzycach szukałam i znalazłam częściowo nazwiska Wodzyński,Bergemann.

H.H.P.

11 lata 2 tygodni temu #588 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Pięknie dziękuje za odpowiedż .
Akt urodzenia dziadka datowany jest na 1893 rok , Jestem w posiadaniu orginału świadectwa aktu chrztu z którego wynika ze przyjął chrzest w kościele św. Katarzyny - Mierzyce , ale jak Pani wspomniała nie znajdę niczego z tego okresu w księgach parafialnych . Ponoć miał rodzeństwo które w tym rejonie zamieszkiwało. Z opowiadań mamy wynikało że pochodził z rodu szlacheckiego ( to pokrywa się z informacjami ze stron internetowej szlachty polskiej ) Niestety są tylko wzmianki nazwiskowe i okręg zamieszkania - , zależy mi na zlokalizowaniu Jego rodziców i dziadków :) Intryguje mnie jeszcze nazwa miejscowości niedaleko Mierzyc - Wilkowiecko , ale na temat dziejów tej osady niewiele rozpisują się na stronach internetowych . Dlatego Przypuszczam że nie byli napływowi , chyba że to niesamowity zbieg okoliczności.
Dziękuje pięknie za odzew

11 lata 2 tygodni temu #589 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Pięknie dziękuje za odpowiedż .
Akt urodzenia dziadka datowany jest na 1893 rok , Jestem w posiadaniu orginału świadectwa aktu chrztu z którego wynika ze przyjął chrzest w kościele św. Katarzyny - Mierzyce , ale jak Pani wspomniała nie znajdę niczego z tego okresu w księgach parafialnych . Ponoć miał rodzeństwo które w tym rejonie zamieszkiwało. Z opowiadań mamy wynikało że pochodził z rodu szlacheckiego ( to pokrywa się z informacjami ze stron internetowej szlachty polskiej ) Niestety są tylko wzmianki nazwiskowe i okręg zamieszkania - , zależy mi na zlokalizowaniu Jego rodziców i dziadków :) Intryguje mnie jeszcze nazwa miejscowości niedaleko Mierzyc - Wilkowiecko , ale na temat dziejów tej osady niewiele rozpisują się na stronach internetowych . Dlatego Przypuszczam że nie byli napływowi , chyba że to niesamowity zbieg okoliczności.
Dziękuje pięknie za odzew

11 lata 2 tygodni temu #590 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
Wilkowiecko to bardzo stara parafia ale położona daleko od Mierzyc.W rejonie Kłobucka .
Spróbuję sie coś dowiedzieć o tym nazwisku w tej parafii .

HHP.

11 lata 2 tygodni temu #591 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Pięknie Pani dziękuje :)
Może będę miała okazję sie zrewanżować.

11 lata 1 tydzień temu #595 przez polhof (Hanna Hofman-Polańska)
Witam!

Przejrzałam swoje notatki ale nie znalazłam Pani nazwiska w Mierzycach(lata wczesniejsze to znaczy lata 182.... i 1905 wzwyż.Niektóre lata mogłam opuścic .
W Parafii Wilkowiecko też nie natrafiłam ale nie przeglądałam wszystkich ksiąg.Może kiedyś to zrobię.W okolicznych miejscowościach nie spotkałam sie z tym nazwiskiem.
Czy Pani ma jakieś dane z lat pózniejszch to znaczy bardziej terazniejszych bo cofając się łatwiej sie szuka(są a aktach zgonów czy śl€bów dane naprowadzające)

H.H.P.

11 lata 18 godzin temu #600 przez lipinska (Elżbieta Lipińska)
W ubiegłym tygodniu byłam w okolicach Wielunia, m.in. w Bieńcu, Pątnowie i Mierzycach - stamtąd pochodza moi przodkowie. Zrobiłam wiele zdjęć na cmentarzach w Mierzycach i Pątnowie. Znalazłam sporo nagrobków z nazwiskiem Wikowiecki/a. Proszę podać e-maila, to prześlę te fotografie. Pozdrawiam<br><br>Edytowany przez: lipinska, w: 2008/08/19 17:50

11 lata 14 godzin temu #601 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Będę wdzięczna , i bardzo bardzo dziękuje za odzew :)
mój maill : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Raz jeszcze pięknie dziekuję
Asia

11 lata 59 minut temu #602 przez lipinska (Elżbieta Lipińska)
Zdjęcia juz zostały wysłane - nie są zbyt doskonałe, ponieważ na niektórych starych nagrobkach nie widać dat. Pozdrawiam

10 lata 6 miesiąc temu #768 przez monika_mp (Monika Papierkowska - Urbaniak)
Witam! jestem prawnuczką Marianny Wilkowieckiej i Jana Wilkowieckiego, syna Kaziemierza Wilkowieckiego. obecnie mieszkam w Mierzycach. szukam korzeni rodziny w Bydgoszczy (córki lub syna Kazimierza i Marianny Wilkowieckich)

Monika

10 lata 6 miesiąc temu #769 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Witam Serdecznie !
Jestem wnuczką Ludwika Wilkowieckiego - rodzice Kazimierz Marianna Wilkowieccy ( wywodzący się z Mierzyc ) Myślę że jesteśmy w jakimś stopniu spokrewnione . Ludwik _ mój dziadek posiadał rodzeństwo , o którym niestety mam niewielką wiedzę . W okresie młodości opuścił gniazdo rodzinne ( okolice badż same Mierzyce ) wyjechał, po czym osiedlił się na stałe w małym miasteczku Sierpc ( prowadził tam ogrody ) Z tej lini przyszło na świat wiele dzieci ( część z nich z racji wieku odeszła ) Oni sami zamieszkiwali - zamieszkują tereny od Pomorza po Bydgoszcz , kilkoro z nich mieszkało poza granicami kraju ( Anglia , Stany ).

10 lata 6 miesiąc temu #770 przez monika_mp (Monika Papierkowska - Urbaniak)
Ludwik Wilkowiecki był bratem mojego pradziadka Jana z informacji jakie posiadam mieli oni braci : Andrzeja, Kazimierza, Walentego, Antoniego oraz siostrę Petronele. Antoni mieszkał pod Sieradzem, miał dwoch synów z którymi utzrymujemy kontakt. Prawdopodobnie mieli jeszcze siostrę Józefe.

Monika

10 lata 6 miesiąc temu #772 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
A znasz może imiona rodziców ( Jana Ludwika itd ... )

10 lata 6 miesiąc temu #773 przez monika_mp (Monika Papierkowska - Urbaniak)
Marianna i Kazimierz

Monika

10 lata 6 miesiąc temu #774 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)

10 lata 6 miesiąc temu #775 przez monika_mp (Monika Papierkowska - Urbaniak)
mieszkali w Mierzycach, tutaj też znajduje się grób Marianny, grób Kazimierza już niestety nie istnieje :(

Monika

10 lata 6 miesiąc temu #776 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Przepraszam , przecież mam to na akcie urodzenia dziadka :) Marianna z domu Branicka - moja ciocia twierdziła że Marianna pochodziła ze szlachty Branickich ale ....... nikogo takiego w drzewie genealogicznym nie ma , może wiesz coś na ten temat ?

10 lata 6 miesiąc temu #777 przez monika_mp (Monika Papierkowska - Urbaniak)
Niestety nigdy nie słyszałam, że Marianna pochodziła ze szlachy, co nie oznacza, że tak nie było :)

Monika

10 lata 6 miesiąc temu #779 przez monika_mp (Monika Papierkowska - Urbaniak)
Udało mi sie jeszcze ustalić iż Kazimierz Wilkowiecki i Marianna Wilkowiecka z domu Branicka pobrali się w kwietniu 1891 roku. Z aktu ślubu wynika, że rodzice Marianny to Marcin i Antonina Braniccy .

Monika

10 lata 6 miesiąc temu #780 przez Wilkowiecka (Joanna Janiszewska)
Więc mój dziadek urodził się w 2 lata po ich ślubie :)

10 lata 2 tygodni temu #1149 przez lilkaszpilka (l l)
Dobry wieczor,

Czy jest Pani corka Krystyny Wilkowieckiej, wnuczka Wladyslawy Wilkowieckiej? Moj dziadek nazywal sie Ludwik Wilkowiecki a babcia Wladyslawa ( z d. Turalska), mieli 10 dzieci, mieszkali w Sierpcu. Bardzo prosze o odpowiedz.

Liliana Bajger

6 lata 2 miesiąc temu #9589 przez androlb (Andrzej Rolbiecki)
Chrzestną mojego dziadka Michała Kuli /1905-1975/ była Marianna Wilkowiecka

5 lata 8 miesiąc temu #11729 przez chrrr (Łukasz Chrabański)
Oczywiście, że znajdzie Pani informacje na temat przodków w metrykach na stronie genealodzy.pl

5 lata 7 miesiąc temu #12172 przez tj206 (tomasz jeziorski)
pod koniec stycznia 2014 roku będą w Wilkowiecku k/Kłobucka potomkowie Wilkowieckich którzy tu kiedyś mieszkali i nadal są właścicielami ziemi w tej miejscowości tj. Wilkowiecku. Będą Oni na rozprawie sądowej w Kłobucku na początku lutego i Ja prawdopodobnie będe na tej rozprawie. W Rębielicach Królewskich gmina Popów mieszka też mój kolega o nazwisku Wilkowiecki ma około 50 lat i jak wyrazi zgodę to podam Ci jego numer telefonu. TJ

Czas generowania strony: 0.928 s.