Machura przed 1750 rokiem

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5935 przez Dawid Machura
Machura przed 1750 rokiem was created by Dawid Machura
Witam wszystkich :)

Zgłaszam się do Was z wielką prośbą. Poszukuję mojego przodka Martina Machura i nie mam pojęcia w którą stronę udać się z moimi poszukiwaniami. Ale od początku: moi przodkowie po nazwisku wywodzą się z Miasteczka Śląskiego aż do ok 1770 roku. W 1771 roku ślub bierze w tutejszej parafii w Żyglinie Martin Machura lat 21 z Franciscą Barylonką lat 20. Nie ma żadnego dopisku skąd pochodzą. Przed tym rokiem nie ma ani jednej wzmianki o urodzeniu kogoś o nazwisku Machura. Ten sam Martin umiera w roku 1819 w wieku 73 lat. Dlatego moje przypuszczenia są takie: Martin urodził się pomiędzy 1740-1753 a jego rodzina lub on sam przybył do Miasteczka dopiero kilka lat później. W związku z tym mam do Was prośbę: czy ktoś spotkał się gdzieś może z nazwiskiem Machura przed 1750 rokiem lub nawet z poszukiwanym przeze mnie Martinem?

Z góry dziękuję wszystkim za jakiekolwiek informacje :)

Pozdrawiam
Dawid

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 11 miesiąc temu #5936 przez Jacek Tomczyk
Replied by Jacek Tomczyk on topic Odp: Machura przed 1750 rokiem
Panie Dawidzie!

Oba nazwiska tzn. Machura i Bryła pojawiają się dość często w parafii Truskolasy. Sporo ich w Czeladzi.
Proszę wpisać nazwiska do naszej "wyszukiwarki nazwisk".
Niestety XVIII wieczne księgi z Truskolas spaliły we wrześniu 1939.
Mimo to próbowałbym szukać w parafiach sąsiednich
- Konopiska,
- Lubecko,
- Krzepice,
- Kłobuck,
- Przystajń.

pozdraawiam

J.T.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #6036 przez Dawid Machura
Replied by Dawid Machura on topic Odp: Machura przed 1750 rokiem
Po takim wstępnym przeglądaniu nie mam wielkich nadziei ale na pewno dokładnie to sprawdzę, tak że ogromnie dziękuję.

Pozdrawiam
Dawid

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #6038 przez Teresa Łukasik
Replied by Teresa Łukasik on topic Odp: Machura przed 1750 rokiem
Witam! Bardzo dużo Machurów jest w parafii Siewierz w tamtym czasie a obecnie w sąsiednich parafiach Siewierza. Z Siewierza do Miasteczka Śl. to jakieś 30 km. Imię Martin to typowo śląskie imię, nie występuje w okolicy Siewierza jak już to Marcin. W Porębie k.Zawiercia występuje nazwisko Baryła. Jest to odległość ok.10 km i tu można doszukać się też małżeństw pomiędzy Machurami a Baryłami.
Pozdrawiam Teresa Łukasik
Ostatnia11 lata 10 miesiąc temu edycja: Teresa Łukasik od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie