miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6243 przez Ireneusz Niemczyk
miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie was created by Ireneusz Niemczyk

Załącznik 1855akt13JanNiemczykwdowiecimage62.jpg nie został znaleziony


Proszę o pomoc o namiary na metryki kościelne "miasta Huczyn w cesarstwie austriackim"! Chciałbym zbadać losy jednego z Niemczyków (Jan), który osiadł w mieście Koziegłowy (sukiennik), którego akt ślubu z 1855(wdowca) mówi, że urodził się we wspomianym Huczynie (prawdopodobnie urodził się w 1789). Może to Hučin na Słowacji. Jeśli 'tak' to czy Mormoni mają mikrofilmy Słowacji? Czy ktoś znajdzie link na stronę kościoła na Słowacji?

Proszę o pomoc!

Ireneusz Niemczyk
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6244 przez Błażej Pawlica
Replied by Błażej Pawlica on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Jeśli rzeczywiście chodzi o Hučin na Słowacji to spokojnie można poszukać np. tutaj:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-22...=MM5Z-H1J:n697409057
To jest parafia rzymskokatolicka, zakres lat 1779-91.
Odszukałem parafię z pomocą map google:
maps.google.pl/maps?q=04913+Huc%C3%ADn,+...fsI5QIdDLo1AQ&hnear=
Mam nadzieję, że to dobry trop ;)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #6245 przez Michał Kitala
Replied by Michał Kitala on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Załączniki:
Ostatnia11 lata 8 miesiąc temu edycja: Michał Kitala od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6248 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Dziękuję za podpowiedzi! Przeglądam metryki słowackiego Hucina. A czy może ktoś mi pomoże z linkiem u Mormonów na stronę szeskiego Hlucina?

Czy Hucin (Słowacja) należał do parafii Šivetice? A jak z Hlucinem (Czechy)?

Za każdą pomoc z góry dziękuję!

Pozdrawiam,

Ireneusz Niemczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 8 miesiąc temu - 11 lata 8 miesiąc temu #6249 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Przejrzałem Hluczin na matriky.archives.cz/matriky_lite/ i niestety nie ma Tomasza Niemczyka (ojca Jana). Gorzej, od roku 1760(z hakiem) do 1791 brak zapisów urodzeń. Co do samego Hluczyna, znalazłem informację, że zwyczajowo był on zwany Huczynem, więc i ja opowiadam się raczej za tym czeskim (morawskim) niż słowackim miasteczkiem...
Do jakiego zapisu dotarłeś Ireneuszu w parafii koziegłowskiej odnośnie Jana Niemczyka? Już w 1814 rodzi się syn Wojciech (nr 62/1814; Koziegłowy), w 1816 syn Hieronim (nr 100/1816; Koziegłowy), w 1818 córka Marianna, z pierwszej żony Apolonii Szkop(skiej). Czy udało ci się dotrzeć do aktu pierwszego ślubu? Przy akcie córki Marianny jest podpis Jana (Johanna) Niemczyka
Załączniki:
Ostatnia11 lata 8 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 8 miesiąc temu #6250 przez Ireneusz Niemczyk
Replied by Ireneusz Niemczyk on topic Odp: miasto Huczyn, cesarstwo austyjackie
Moja bezpośrednia linia (idąc wstecz): Stanisław (Radostków/par. Mykanów 1925) - Kazimierz (Radostków/par. Borowno 1896) - Jan (Rudnik/par. Rędziny 1869) - Franciszek (Lgota/par. Koziegłówki 1844) - Józef (nie mam akty chrztu - ??? - prawdopodobnie Koziegłowy / Koziegłówki - 1923) - Jerzy / Georg, syn Urbana. Niestety na akcie ślubu Jerzego, z roku 1822, moje poszukiwania się zatrzymują. Akt ślubu wspomina, że przedstawił "akt znania" potwierdzony przez Sądu Pokoju z Częstochowy. Tu zacząłem rozważać różne koncepcje. Po pierwsze nie miał aktu chrztu, czyli raczej urodził się w na tereni innego zaboru. Poszukiwania "innych" Niemczyków z tej okolicy, załączony akt ślubu Jana w wieku 66 lat, właśnie mówił o innym zaborze. Zatem skoro "mój" Jerzy i "domniemanie krewny" Jan pochodzili z z innych zaborów to może Jan i Urban przybyli z tego samego miasta.
Śledzę z domu jedynie stronę Mormonów i jeszcze nie dotarłem do pierwszego ślubu Jana z Apolonią. Niestety Mormoni mają sporo nieaktywnych linków i nie zawsze udaje się prowadzić bezpośrednie badania wstecz. Czasami mają tylko łacińskie, zwięzłe, akty kościelne, a nie mają opisowych cywilnych.
Mieszkam w Zgierzu i jedynie mogę prowadzić badania zdalne przez internet. :(
Jestem wdzięczny za każdą pomoc!
Pozdrawiam,
Ireneusz
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie