Genetycznych kuzynów. Wexler, Czerwik.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6457 przez Henry Czerwik
Genetycznych kuzynów. Wexler, Czerwik. was created by Henry Czerwik
(I suspect this did not translate to Polish well. I welcome English -> Polish help with this message)

Wysłałem w próbce DNA dla mojej genealogicznej testów.37 Y marker badanie chromosomów na www.familytreedna.com .

I have sent in a sample of my DNA for genealogical testing. A 37 marker Y chromosome test at www.familytreedna.com .

Ten test mnie w kontakcie z genetycznym kuzynem, Jeff Wexler. I pasuje do tego osoby na 34 z 37 markerów. To daje nam 73% szans, nie jest związana w ciągu 16 pokoleń, o 89% możliwość pokrewieństwa w ciągu 20 pokoleń, a 96% możliwość pokrewieństwa w ciągu 20 pokoleń.

This test has put me in contact with a genetic cousin, Jeff Wexler. I match this person on 34 of 37 markers. This gives us a 73% chance of being related within 16 generations, an 89% chance of being related within 20 generations, and a 96% chance of being related within 20 generations.

Moje male ślady przodków Franciszka Wacława Czerwik z Bargly, 04.10.1796 do 12.03.1853.

My male ancestry traces to Franciszek Waclaw Czerwik of Bargly, 1796-10-04 to 1853-03-12.

Pan Wexler ślady swego męskiego przodka do Salamon Wexler (Weksler) 1768/45 z Kłobuck. Jeff udokumentował inne przodków Plawno, Radomsko, Gidle, a Podswierk.

Mr Wexler traces his male ancestry to Salamon Wexler (Weksler) 1768 to 1845 of Klobuck. Jeff has documented other ancestors in Plawno, Radomsko, Gidle, and Podswierk.

Jak widać, nie jesteśmy tylko genetycznie blisko, ale geograficznie bliskich, jak również i w swoim podwórku.

As you can see, we are not only genetically close, but geographically close as well, and in your back yard.

Chromosom Y wynika męską linię. Zarówno z nas chciałby znaleźć osoby, które może pasują do żadnej z naszych męskich drzew linii przekazu z zamiarem porównywanie DNA.

Y chromosome follows male lineage. Both of us would like to find individuals who may fit into either of our male lineage trees with the intent of comparing DNA.

Hank Czerwik, Dryden, New York, USA
Jeff Wexler, Los Angels, California, USA

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6459 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Genetycznych kuzynów. Wexler, Czerwik.
34/37 markerów to zbyt mało żeby mówić o pokrewieństwie, tym bardziej że mamy tu do czynienia z róznymi nazwiskami.

Dobrze byłoby sprawdzić czy różnice występują przy szybkozmiennych markerach.
www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/pol_mutacje.htm

Niewątpliwie mieli Panowie wspólnego przodka na przestrzeni tysięcy lat ale informacje procentowe podawane przez FTDNA mają raczej mało wspólnego z rzeczywistością.
Ja na poziomie 37 markerów mam 4 osoby z róznicą 36/37, 7 osób z 35/37 i 14 z 34/37. Z tych wszystkich osób najbliżej spokrewniony jestem z kuzynem z którym mam 34/37, ale także 63/67. Poza wspólnymi markerami łączy nas nazwisko, miejsce pochodzenia i podobna historia.

Warto poszukać osób z którymi dzieli Pan nazwisko.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6460 przez Henry Czerwik
Replied by Henry Czerwik on topic Genetycznych kuzynów. Wexler, Czerwik.
Patrząc na nazwiska, które robię mecz ściśle pozwala mi wierzyć, nie jest bezprawne narodziny gdzieś w mojej linii. Mam podejrzenia, gdzie. Znalezienie krewnego na papierze, a następnie porównując DNA by udowodnić lub obalić tę teorię. Nie mam "y" kuzynów w tym kraju. Mój pradziadek przybył tu i miał jednego syna, mojego dziadka. Mój dziadek miał jednego syna, mój ojciec. Mój ojciec miał jednego syna.


Looking at the names that I do match closely leads me to believe there is a illegitimate birth somewhere in my line. I have a suspicion where. Finding a relative on paper and then comparing DNA would prove or disprove this theory. I have no "Y" cousins in this country. My Great Grandfather came here and had one son, my Grandfather. My Grandfather had one son, my Father. My Father had one son.

Trzy Dys markery na których dość często różnią się mutować, w porównaniu do większości innych Dys markerów. DYS 458 i DYS 449 mają pokoleniowe stawki mutacji 0,00814 i 0,00838, odpowiednio, które są drugie i trzecie najwyższe stawki mutacji. Nasz ostatni różnych DYS marker, CDY (znany również jako Dys 724), ma szybkość mutacji 0,03531. Z częstości mutacji, że wysokie - i tylko jedna z naszych linii musi być zmutowany - Wyobrażam sobie, że jest to dość duże prawdopodobieństwo, że nasz wspólny przodek może być znacznie bliżej niż 500 lat temu.

The three DYS markers on which we differ mutate fairly frequently, compared to most other DYS markers. DYS 458 and DYS 449 have generational mutation rates of 0.00814 and 0.00838, respectively, which are the second and third highest mutation rates. Our last differing DYS marker, CDY (also known as DYS 724), has a mutation rate of 0.03531. With mutation rates that high -- and only one of our lines needs to have mutated -- I imagine that there's a fairly strong likelihood that our shared ancestor could be considerably closer than 500 years ago.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 7 miesiąc temu #6461 przez Michał Rozenberg
Replied by Michał Rozenberg on topic Genetycznych kuzynów. Wexler, Czerwik.
Kierunek badań wydaje się być obiecujący.
Różnice w DYS 458, DYS 449 i CDY mogą wskazywać na bliskie pokrewieństwo.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie