Topic-icon Rodzina Schabowiczów z Pajęczna -Korzenie

6 lata 9 miesiąc temu #6983 przez rafalkaucz_88 (rafał Kaucz)
Szukam przodków z Pajęczna nazwisko Schabowicz Franciszka Schabowicz ur 1869 r. jej rodzice Ignacy i Józefa Schabowicz( szukam informacji o tychże rodzicach Franciszki ślub zgon urodzenie) dotąd dotarłem proszę o jakieś informacje o tej rodzinie z Pajęczna, jeśli ktoś będzie szukał Pajęczna w AACZ za wszelkie info będę wdzięczny bardzo Jeżeli ktoś z użytkowników ma jakieś informacje na temat rodziny Schabowicz proszę o info

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

6 lata 6 miesiąc temu #8052 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
U mnie w drzewie rowniez wystepuja te nazwiska a akta metrykalne sa dostepne na familysearch
Oto link
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-21...11317%3Fcc%3D2115410

6 lata 6 miesiąc temu #8072 przez rafalkaucz_88 (rafał Kaucz)
U mnie występują następujący przodkowie z rodziny Schabowiczów Ignacy Schabowicz 92 lata ur 1826 Pajęczno zmarł 1918 Pajęczno, zona jego Józefa Schabowiczowa ur. 1824 Pajęczno i zmarła w 1896 roku 72 lata ich rodzice
Rodzice Ignacego Franciszek(zm 1854 r.) i Teofila Schabowicz zd. Chwilczyńska(ur.ok1806-7) ślub 1824
Rodzice Józefy Feliks Schabowicz(ur. 1802 i Marjanna Schabowicz a zd. Tekieli

6 lata 6 miesiąc temu #8177 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
U mnie w drzewie wyglada t tak Malgorzata Schabowicz byla moja pra pra pra babka ktora wyszla za Antoniego Lewandowskiego jej rodzice to Ignacy Dominik Schabowicz zm 1866r zona jego Antońina Chudzicka slub 1850. Brat Ignacego Antoni poslubil w 1862 Marianne Popiel innego rodzenstwa nie szukalam. Rodziće Ignacego to Felix i Marianna Tekielska sl najprawdopodobniej 1822 mam 2 siostry Feliksa: Anna sl w 1824 z Michal Krzak, Ulana lub Julianna ur 1808 Marianna ur 1811 ich rodzice to Jan i Wiktoria z Krawcow? (Nazwiska nie jestem pewna)

6 lata 6 miesiąc temu #8178 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
Napisalam dwie siostry a podalam trzy i trzy sa prawidlowe

6 lata 6 miesiąc temu #8180 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
w Krzepicach w XVII wieku pojawia sie nazwisko Schab, by pozniej przeksztalcic sie w Schabowski. Mozliwe, ze podobnie bylo i w tym przypadku.

6 lata 6 miesiąc temu #8182 przez zszsz (Zbigniew Szlenk)
....najprawdopodobniej 1822 mam 2 siostry Feliksa: Anna sl w 1824 z Michal Krzak....

Michał Krzak i Anna (ze Schabowiczów) to są moi prapradziadkowie. Świat jest malutki :)

6 lata 6 miesiąc temu #8183 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
Oj takw moim drzewie wystepuja jeszcze Gajecki Dlubak Cytatzynski Popiel i Skibinski

6 lata 6 miesiąc temu #8192 przez rafalkaucz_88 (rafał Kaucz)
Chodzi o rodzinę cytarzyńskich mam kilka osób o tym nazwisku moge podac

6 lata 6 miesiąc temu #8193 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
To poprosze najprawdopodobniej masz magdalene krzak zone antoniego cytarzynskiego

6 lata 6 miesiąc temu #8194 przez rafalkaucz_88 (rafał Kaucz)
Magdaleny krzak nie mam z Rodziny Cytarzyńskich mam nastepujące osoby 1.Franciszek Cytarzyński
2. Marjanna Cytarzyńska rodzice Jadwigi Cytarzyńskiej z męża Chwilczyńskiej Jadwiga Cytarzyńska ur. 1787 zm 1847 mąż Wojciech Chwilczyński

Z Krzaków mam Annę która wyszła za mąż za Franciszka Schabowicza była 1 żona jego lecz w 1824 r Franciszek był wdowcem juz po 1 zonie

6 lata 6 miesiąc temu #8195 przez rafalkaucz_88 (rafał Kaucz)
mam jeszcze i nformację o rodzicach Felixa Schabowicza i marjanny tekieli slub felixa i marjanny 1822 felix miał 20 lat a marianna 17 lat rodzice felixa wiktoria schabowicz z domu karasiewicz i jan schabowicz rodzice marjanny Wojciech i michaliny Tekieli michalina z domu janas.

6 lata 6 miesiąc temu #8196 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
Magdalena krzak zona antoniego cytarzynskiego to corka michala krzaka i anny schabowicz ur 1846 akt 59

6 lata 6 miesiąc temu #8197 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
A rodzice michala krzaka to Lukasz i Gertruda Kik

6 lata 6 miesiąc temu #8198 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
Wlasnie nie mialam nazwiska Wiktorii i rodzicow Marianny Tekielskiej
Dzieki

6 lata 6 miesiąc temu #8199 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
W dalszych pokoleniach mam jeszcze nazwiska Szaflik Charciarek Chudzicka Syc Usarkiewicz Halaczkiewicz Biczysko Kokola Pawrowicz Cichon Praszczynska Kotylska (Kotyla) Franczak Jagusiak Marynowska Kubiak Kalazinska Meron (Karon) Bednarska Dzbik Kowalski Zawadzka Witalewski Gruszczynska

6 lata 6 miesiąc temu #8213 przez zszsz (Zbigniew Szlenk)
Pytanie do Rafała Kaucza i Marty Lewandowskiej - do jakich najstarszych akt metrykalnych ( lub innych ) z parafii Pajęczno udało Wam się dotrzeć, czy jest to poniżej 1808 roku?
Pozdrawiam.

6 lata 6 miesiąc temu #8215 przez Wiewiora227 (Marta Lewandowska)
Ja szukalam narazie na family search jak bede w polsce to chcie podjechac to archiwum i muzeum w pajecznie i poszukac starszych niz 1808

6 lata 6 miesiąc temu #8216 przez tomkrzywanski (Tomasz Krzywanski)
nazwisko Halaczkiewicz to wczesniejsze Halaczek (XVIII w.)

6 lata 6 miesiąc temu #8218 przez rafalkaucz_88 (rafał Kaucz)
ja mam akty slubów 1822 1824 przed 1808 rokiem nie mam nic tylko na podstawie informacjii z aktów zgonu, wiek rodziców i przypuszczalna datę urodzenia na podstawie podanego wieku przodków, ewentualnie imiona i nazwiska rodziców, ale nie wszędzie są akty zgonu jednakże po 1808 rokiem a nie przed

6 lata 6 miesiąc temu #8219 przez zszsz (Zbigniew Szlenk)
Dzięki. Chyba jedyne dostępne dokumenty metrykalne są od roku 1808. Szkoda, mam kilka zagadek, które chyba się już nigdy wyjaśnią. Obecnie przeglądam dokumenty parafialne (dostępne na FS), może tam coś znajdę. Wg opowiadań akta metrykalne spłonęły w pożarach, które dość często czyniły spustoszenie.

Czas generowania strony: 0.631 s.