akt chrztu i ślubu Mikołaja Mendakowica s. Mikołaja i Katarzyny

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7049 przez Mirosława Pabiś
Witam, poszukuję aktu Chrztu ( rok +- 1740 ) Mikołaja Mendakowica s. Mikołaja i Katarzyny ( ślub rodziców 1738r. w Janowie ), oraz aktu ślubu Mikołaja Mendakowica ( juniora ) z Justyną ( przed 1764 r.)
W parafii Potok Złoty znalazłam kilka aktów chrztu i ślubów dzieci Mikołaja (seniora ) i Kataryzny z d. Będziensczanka oraz jego drugiej żony Zuzanny z d. Skorznka? Natomiast aktu chrztu Michała jr.( pewnie to najstarszy syn ) ani jego aktu ślubu z Justyną nie widzę, a są akty chrztu synów Mikołaja i Justyny - Piotr 1764r. i Paweł 1766r.

Ślub mógł odbyć się w parafii Justyny ( jeśli to była inna parafia), ale co z aktem chrztu Mikołaja jr...?

Wielka prośba, przeglądając akta sąsiednich parafii z tego okresu zwróćcie uwagę na nazwisko Mendakowic ( Mendakowicz )
pozdrawiam Mirosława
P.S akta Mendakowiców z przed 1734 r. też mile widziane :D

Mirosława Pabiś z d. Mendakiewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7838 przez henryk gierlik
Witam Pani Miroslawo

Nazwisko Mendakowic-cz Powstalo z nazwiska

1 Menda To Zydowskie
2 Mendak To Polsko Zydowskie

Wystepowaly w Galicji-Tarnowskim-Czechy i Slowacja

Prosze szukac w aktach tych nazwisk

Pozdrawiam

Henryk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 1 miesiąc temu #7869 przez Mirosława Pabiś
bardzo dziękuję za informacje.O Żydowskim pochodzeniu nazwiska nigdy nie słyszałam, raczej o niemieckim. Natomiast wiem, że nazwisko Mendakiewic^ jest dosyć popularne w Chorwacji :dry:
Ja w międzyczasie pisałam na temat etymologii nazwiska Mendakiewicz i Figlerowicz w wątku o Figlerowiczach ( ostatni post)
www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/forum/7...6061-Figlarewiczowie ,
może zechciałby Pan zerknąć i ewentualnie coś uzupełnić :)
pozdrawiam Mirosława

Mirosława Pabiś z d. Mendakiewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie