Strużykowscy,Stróżykowscy Mazurkiewicz, Kidawscy, Pełki, Pietrzak,

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7058 przez Paulina Kidawska
Witam
Poszukuję Rodziny Kidawskich od Władysława Kidawskiego (1909-1983) z Koziegłów, Strużykowskich lub Stróżykowskich z Częstochowy w tym Anieli Strużykowskiej zd. Mazurkiewicz i jej rodziny, jej męża Piotra Strużykowskiego mojego dziadka który podczas wojny wyprowadził sie do Bielawy na Śląsk i ślad o nim zaginął.Rodziny Pełek od mojej prabaci Domiceli Petrzak zd. Pełka i jej męża Tomasza Pietrzaka z Częstochowy,oraz rodziny Teofila Pietrzaka z Sosnowca który miał syna Zdzisława Pietrzaka i córkę Wiesławę Remiszewską zd. Pietrzak
Proszę o pomoc
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Paulina Kidawska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7061 przez Damian Jureczko
Cześć
Paulino mniemam że nazwisko Kidawski miało wcześniejszą formę Kidawa. Czy masz może opracowaną linię przodków z tym nazwiskiem w górę? Pytam ponieważ mam przodka - Jakuba Kidawę z Koziegłówek, który w 1781 wziął ślub z Franciszką Bednarz.

Pozdrawiam serdecznie
Damian Jureczko

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7069 przez Paulina Kidawska
Witaj Damianie
Dziękuje że się odezwałeś. Co do nazwiska Kidawski tak wiem że wcześniejszą formą tego nazwiska była Kidawa ale moje poszukiwania właśnie stanęły na Władysławie Kidawskim (1909-1983) i dlatego poszukuję linii przodków od niego w górę.Jeśli to imię i nazwisko widnieje u ciebie właśnie w drzewie to proszę o jakie kolwiek info w tej sprawie :)pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7070 przez Damian Jureczko
Chyba będziesz musiała zasięgnąć informacji w USC. A potem powinno być już łatwiej ze stroną FamilySearch. Może w przyszłości połączymy drzewka:)

Damian

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7097 przez Paulina Kidawska
prawdopodobnie jest to niewykluczone :)
Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #7471 przez Krzysztof Barcikowski
Witaj
Od miesiąca zgłebiam dzieje Mazurkiewiczów z okolic Działoszyc.
Najstarszy do którego dotarłem nazywał się Józef Mazur z Olszy (dziś dzielnica Krakowa) ur. ok. 1800 roku. Jego synowie przenieśli się do Lelowic i Wrocimowic k. Działoszyc. Pracując we dworach prawdopodobnie przyjęli nazwisko na Mazurkiewicz. Dalej to wżenienie się w Działoszycach i prawdopodobnie za pracą pod koniec XIX wieku jeden z nich przeniósł się do Dąbrowy Górniczej. Może do przyda się do Twoich poszukiwań.

pozdrawiam
Krzysztof
The following user(s) said Thank You: Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie