szukam przodka z Borzykowej

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7218 przez rafał Kaucz
szukam przodka z Borzykowej was created by rafał Kaucz
szukam przodka który urodził się w 1900roku w Borzykowej koło Koniecpola nazywał się Michał Musiał na family search nie skorzystam bo akta urodzeń 1899 1903 są niedostępne prosze o dalsze wskazówki mogące pomóc w poszukiwaniach


może ktoś opracowuje księgi metrykalne z parafii borzykowa to niech da odpowiedź może ponieważ miałbym serdeczną prośbę o to by odszukał informacje w aktach urodzeń z roku 1900 na temat Michała Musiała i by mi podał te informacje dotyczące jego w zamian mogę sprawdzić informacje dla tej osoby która mi coś podpowie
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: rafał Kaucz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7220 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic szukam przodka z Borzykowej
Proszę bardzo :cheer:

Akt 119

Borzykowa (..) 13/26 sierpnia (..) Jan Musiał lat 39 (..)
urodzone 11/24 sierpnia w Borzykowej z (..) Katarzyny z Smolarczyków lat 39 (..) chrzestnymi byli Piotr Borowik i Marianna Musiał (..)


Dopisek na marginesie, że w 1925 r. zawarł w Niemczech (?) związek małżeński ze Stanisławą Kasprzak.

I jeszcze jeden dopisek: 21.11.[98 r. brał udział] w ślubie w Żarkach (to w nawiasie kwadratowym b. niewyraźne, mogłem źle odczytać).

Poza tym w roku 1900 rodzili się jeszcze Jan, Helena i Ignacy Musiał a w 1899 Józefa, Ludwik, Stefan i Marianna (to tak na szybko).

Michał
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.
The following user(s) said Thank You: rafał Kaucz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7222 przez Alicja Surmacka
Replied by Alicja Surmacka on topic szukam przodka z Borzykowej
Witam!
Korzystając z okazji mam prośbę. Panie Michale jeżeli jest taka możliwość (bo mnie się księgi również nie otwierają) proszę sprawdzić czy w latach 1850 do 1854 jest akt urodzenia Agnieszki Warwasińskiej córki Józefa i Ludwiki z Filipowskich we wsi Polichnów parafii Borzykowa
Odszukałam jej akt ślubu z dnia 21.05.1873 roku we wsi Mokrzesz w parafii Żuraw i za dwa lata akt zgonu 28.11.1875 roku. Według aktu zgonu zmarła w wieku 21 lat.
Mój prapradziadek Józef Warwasiński wyjątkowo lubił się przeprowadzać choć nie był owczarzem a ekonomem. Na odszukanych sześcioro dzieci prapradziadków Warwasińskich każde z nich było urodzone w innej parafii i nie były to parafie ościenne.
Alicja

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #7223 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic szukam przodka z Borzykowej
Wieś nazywa się Polichno (wcześniej Polichło) - tutaj można zobaczyć wioski należące do parafii.

Akt 7

Polichno (..) 15 stycznia 1852 (..) Józef Warwasiński karbowy w Polichnie zamieszkały lat 42 (...) urodzone w Polichnie dnia 14 bieżącego miesiąca (..) Ludwiki z Filipowskich lat trzydzieści ośm (..) chrzestnemi byli Jacek i Agnieszka Małżonkowie Kowalscy (..)

Michał
Ostatnia11 lata 3 miesiąc temu edycja: Michał Jakubowski od.
The following user(s) said Thank You: Alicja Surmacka

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie