nazwisko Strużykowski

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7417 przez Paulina Kidawska
nazwisko Strużykowski was created by Paulina Kidawska
Interesuje mnie nazwisko Strużykowski wszędzie juz szukałam i oprócz zmian w zasobach gdzieś zapisanych na marginesie ksiąg metrykalnych to nic nie wiem i nie moge znależć. Poszukuję przodków od mojego taty strony. Konkretnie potrzebuje mojego ojca Tadeusza Strużykowskiego ojca czyli mojego dziadka Piotra Strużykowskiego prawdopodobnie urodzonego w 1900 roku mieszkał do 1939 r lub 1940 w częstochowie na zawodziu ze swoją żoną Anielą Strużykowska zd. Mazurkiewicz nie wiem nic na temat ich rodziny czy mieli dzieci ile kto byl rodzicami dziadka wiem tylko że wziął ślub w 1928 w Częstochowie w parafii św. Zygmunta i zmarł w Bielawie na Dolnym Śląsku. Jeżeli ktoś z państwa cokolwiek wie na ten temat to bardzo proszę o pomoc i informację. Z góry bardzo dziękuję!!

Pozdrawiam
Paulina Kidawska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #7419 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic nazwisko Strużykowski
I już wiesz Paulino, że Twoi Strużykowscy (Struzikowscy) pochodzą z parafii Dzierzgów :)
pozdrawiam, sprawdź mejla
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7427 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic nazwisko Strużykowski

Piotr Gerasch napisał: I już wiesz Paulino, że Twoi Strużykowscy (Struzikowscy) pochodzą z parafii Dzierzgów :)
pozdrawiam, sprawdź mejla
Piotr


Witaj Piotrze
Dziękuje za maila to niesamowite co zrobiłeś.Dziękuję za poszukanie moich przodków.:) Proszę powiedz mi czy to jest potwierdzone z tym nazwiskiem że nie Strużykowski tylko Struzikowski gdzie doszukałeś się tych informacji albo proszę napisz mi gdzie była taka zmiana o ewentualnej zmianie nazwiska?

Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #7429 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic nazwisko Strużykowski
dowód:

Załącznik JMS.jpg nie został znaleziony



ślub Józefa Macieja Struzikowskiego (Strużykowskiego) z Józefą Wojtalą (I żoną).

piotr
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 miesiąc temu #7437 przez Paulina Kidawska
Replied by Paulina Kidawska on topic nazwisko Strużykowski

Piotr Gerasch napisał: dowód:

Załącznik JMS.jpg nie został znaleziony



ślub Józefa Macieja Struzikowskiego (Strużykowskiego) z Józefą Wojtalą (I żoną).

piotr


Dzięki Piotrze za maila z "ulepszeniem" i dowód w którym jest umieszczone nazwisko Struzikowski ale niestety nadal nie rozumię jednego? o co chodzi z tym nazwiskiem? bo jak dla mnie to na stan teraźniejszy to są dwa różne nazwiska. Nazwisko Strużykowski i Struzikowski. Jak to nazwisko zostało przekształcone bądź nagle zmienione ze Struzikowskiego w Strużykowskiego?

Paulina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 miesiąc temu #7438 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic nazwisko Strużykowski
pierwotne nazwisko brzmi Struzik (I. Wincenty, II. Mikołaj), następnie ewoluuje ono w Struzikowski (III. Antoni, IV. Józef Maciej), później obiera formę współczesną Stużykowski (V. Piotr, i dalej). To nic nadzwyczajnego. Piękna lekcja, że do nazwiska - choć z szacunkiem - należy podchodzić z dystansem...

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie