Miłaczewski

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8006 przez Lech Miłaczewski
Miłaczewski was created by Lech Miłaczewski
Szukam wszystkich o nazwisku Miłaczewski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu #8084 przez henryk gierlik
Replied by henryk gierlik on topic Miłaczewski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #8086 przez Asia S.
Replied by Asia S. on topic Miłaczewski
Witam,

w swoim drzewie mam Walentego Miłaczewskiego, ekonoma. Był on mężem siostry mojej 5xprababki, Elżbiety ze Szczepańskich Miłaczewskiej. Małżeństwo zawarli w parafii Wojków w 1835r. W 1838r. Walenty pojawia się w parafii Rudlice jako "ekonom na Ostrówku zamieszkały", w 1839r. jest chrzestnym najmłodszego dziecka moich przodków Ligockich w par. Rudlice. W tym samym roku zawiera drugie małżeństwo jako wdowiec z Izabellą Stokowską h. Drzewica (ślub w par. Czarnożyły). W 1842r. w parafii Czarnożyły chrzci dziecko, Ludwikę Miłaczewską. W akcie chrztu jest określany jako komisarz dóbr Niemierzyn. Potem ślad po nim się urywa, jedynie na przełomie lat 50. i 60. XIXw. pojawia się w parafii Wieluń jakiś Walenty Miłaczewski z żoną ze Szreterów, dziedzic Gaszyna (lub jego części).
Z aktu ślubu z Izabellą Stokowską wynika, że Walenty urodził się "we wsi Starostwem zwanym" jako syn Stanisława i Agnieszki z Deręgowskich, rządców dóbr (w 1808r. para ta pojawia się w parafii Chełmce w Wielkopolsce jako mielcarze)
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-12886...c=M99D-L4Y:534343332


Nie mam żadnych informacji o pozostałych potomkach, w tym tych z pierwszego małżeństwa (o ile takowe przyszły na świat).

Pozdrawiam,
Asia

Pozdrawiam serdecznie,
Asia
Ostatnia11 lata 2 miesiąc temu edycja: Asia S. od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie