Topic-icon Rodzina Sil, Grabara, Jaksender, Radeccy

11 lata 5 miesiąc temu #673 przez Agnieszka Korbel
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Szukam informacji o rodzinach SIL, Grabara, Jaksender, Radeccy. Moja najbliższa rodzina pochodzi z okolic Częstochowy (Jaskrów).Pozdrawiam.
Agnieszka Korbel

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

11 lata 4 miesiąc temu #693 przez Urszula Rosolińska-Ratman
Nazwisko Grabara napotkałam w księdze ludności wsi Dębowiec z lat 1866 - 1886. Występuje tam jako gospodarz Ignacy Grabara, syn Jacka i Plauzydy z Karwińskich ur. 14.07.1832 w Miedzianej Górze pow. Kielecki z żoną Salomeą z Łagów ur 1830 wieś Siedlec, gm. Rudnik, pow. Olkusz. Księga ta znajduje się w Archiwum Państwowym w Częstochowie w zespole: Akta gminy Kamienica Polska; NR 87; tytuł: Księga ludności stałej wsi Zawada i wsi Dębowiec.
W XIX wieku Dębowiec należał do parafii Poczesna, ale do 1829 roku Grabarowie nie występowali w księgach metrykalnych.
Nazwisko Jaksender nie jest mi obce, ale raczej miało formę Jaksendrowicz: o Jaksendrowiczach mówiła moja babcia mieszkająca w Dębowcu do 1922 roku.
Mam nadzieję, że przydadzą się moje informacje. Dla uzupełnienia wspomnę tylko, że Grabarowie byli sąsiadami moich przodków po linii żeńskiej i jeśli się nie mylę to chyba jeszcze w Dębowcu mieszkają.
Zyczę owocnych poszukiwań.
Urszula Ratman

11 lata 4 miesiąc temu #695 przez Agnieszka Korbel
Dziękuję bardzo! Oczywiście, ze się przydadzą te informacje.
Pozdrawiam
Agnieszka Korbel

8 lata 2 miesiąc temu #4958 przez olga gęsiarz
jaksendr i radeccy mieszkają w mirowie, obie rodziny pochodzą z Jaskrowa. Chętnie się skontaktuje i wymienimy przodków.
Mojej prababki albo praprababki siostra wyszła za mąż za Jaksendra.

8 lata 2 miesiąc temu #4979 przez Halina Klimza
Duża grupa Grabarów mieszka w Gnaszynie pod Częstochową.
Mam z nimi kontakt, ale byłyby potrzebne jakieś dodatkowe informacje na priv
pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Lech Ciuk

8 lata 2 miesiąc temu #4980 przez Andrzej Kuśnierczyk
Za matecznik Grabarów , tak wynika z danych metrykalnych, można uznawać Kawodrzę.

8 lata 2 miesiąc temu #4981 przez Andrzej Kuśnierczyk
Radeccy w XVIII w w szerokim pasie : od Rędzin po Kamienice Polską.

8 lata 2 miesiąc temu #5003 przez Ireneusz Niemczyk
Ostatnio przeglądałem w Łodzi mikrofilmy sprowadzone z AP z Częstochowy dotyczące parafii Rędziny. Zaciekawiło mnie bardzo nietypowe nazwisko JAXĘDER (wówczas pisane przez X i Ę). Kilka razy pojawiło się to nazwisko, np.: 1809-06-19 do chrztu zgłoszony Jan Chrzciciel (ur. 1809-06-18), ojciec Kacper Jaxęder, rolnik lat. 30 i matka Barbara z d. Haliniak, lat 21. Radeccy też tak byli widoczni. Jeden z tych mikrofilmów obiejmował lata 1808-1826 (F3717-3723I). Nazwisko Radeckich też tam było widoczne.
Chciałem zrobić tyle zdjęć ile się dało, ale pewnej pani przeszkadzało klikanie lustrzanki mojego aparatu :( . Wówczas musiałem przejść na notatki.
Proszę o kontakt na skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.! Wówczas prześlę te zdjęcia, które będą mówiły o osoba ch Jaxęder i Radecka/i.

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk
Zgierz

8 lata 2 miesiąc temu #5004 przez Lech Ciuk
Gnaszyn to od dawna część Częstochowy!

8 lata 2 miesiąc temu #5021 przez Halina Klimza
To prawda z tym Gnaszynem, ale "starzy" Częstochowiacy mają ciągle przypadłość zapominania o tym :)

Czas generowania strony: 0.160 s.