Kolejny krok w genealogicznej wędrówce

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #9299 przez Tomek Janas
Kolejny krok w genealogicznej wędrówce was created by Tomek Janas
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów :)

Jakiś czas temu dotarłem w swoich poszukiwaniach do roku 1803 kiedy to niejaki Błażej Kidawa chrzci w Koziegłówkach swego syna Jana. Wiadomo, że im dalej się cofamy tym mniej informacji dostarczają nam metryki. I tak właśnie stanąłem w miejscu.

Moje pytanie jest następujące: Co dalej? Jak cofnąć się o kolejne pokolenia mając jedynie imiona i nazwiska rodziców, datę chrztu i rodziców chrzestnych [tyle tylko dostarcza mi akt]:

A oto on: d.12 Markowice
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=M99D-NL2:531677301

Jak odnaleźć kolejne pokolenia i metryki rodziców np. Jana]

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Tomek
Ostatnia10 lata 10 miesiąc temu edycja: Tomek Janas od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9301 przez Damian Jureczko
Replied by Damian Jureczko on topic Kolejny krok w genealogicznej wędrówce
Tomku w 1777r. w Koziegłowach ur. się Błażej Kidawa syn Szymona i Jadwigi. Sprawdzałeś ten trop? Ojciec tego Błażeja mógł się ożenić właśnie w Koziegłowach i tam potem zamieszkać, a Błażej w 1798r. wziął sobie za żonę Joannę Berezę z Koziegłówek i powrócił do tej Parafii.

Damian J.
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9303 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Kolejny krok w genealogicznej wędrówce
W 1798r. Błażej Kidawa bierze ślub z Joanną Berezionką. W wyszukiwarce nazwisk po lewej stronie można znaleźć że niejaki Błażej Kidawa syn Szymona i Jadwigi urodził się w 1777r.
Ale najpierw trzeba by było znaleźć ten akt ślubu.
Pozdrawiam.

Jaromir
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9304 przez Andrzej Kuśnierczyk
Replied by Andrzej Kuśnierczyk on topic Kolejny krok w genealogicznej wędrówce
Kierunki migracji "moich" Kidawów czyli tych odnotowanych w księgach ludności Kamienicy Polskiej:

jedna linia z Cynkowa: Wojciech Kidawa (1823 - 1904 , zm. w Zawierciu),żona: Brygida z Gorzelaków
druga linia ( w ustnej tradycji ) z Markowic :
Jan Kidawa (1849 - 1911) 1 żona Weronika z Nutzów 2. żona Ludwika Fikier

trzecia linia: potomkowie Marcina Kidawy z Jastrzębia (parafia Koziegłowy) , żona Magdalena z Chwistów (1857 - 1937). Syn Marcina - Władysław (1884 - 1937) był tkaczem, ożenił się z Rozalią z Torbusów, drugi syn - Józef (ur. 1895) miał za żonę Stefanię z Torbusów. ( Nie wiem, czy były siostrami i z jakiej linii Torbusów się wywodziły).
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9333 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Kolejny krok w genealogicznej wędrówce
Wg tego co udało mi się odnaleźć historia układałaby się następująco:

Mam Błażeja Kidawę, nie wiem jednak ani kiedy, ani gdzie się urodził. Pierwszą pewną informacją, jaką posiadam jest to, że w 1803 roku w Koziegłówkach chrzcił swego syna Jana. Tutaj jest akt spisany po łacinie:

familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-24...c=M99D-NL2:531677301

Następnie w książce Władysława Frocha "Dzieje Rzeniszowa i Markowic..." pojawia się następująca informacja:

"Funkcję sołtysów pełnili: W Rzeniszowie- Jakub Kaim (1803), w Markowicach- BŁAŻEJ KIDAWA (1804), w Winownie- Antoni Tomczyk (1806), w Mysłowie- Hiacynt Nowak (1806), w Kuźnicy- Józef Kapuściński (1807), we Lgocie- Szymon Noszczyk (1803)."

Prawdopodobnie był to ten Błażej, ale pewności nie mam. Natomiast wiem, że w 1838 syn Błażeja i Joanny Berezianki zawiera związek małżeński z Brygidą Jarkiewicz. Jest już wówczas około 35 letnim wdowcem (po Mariannie Wojtak), z którą ożenił się w 1825. Wówczas Błażej już nie żyje. Prawdopodobnie umarł gdzieś przed 1815, ponieważ wtedy wdowa Joanna Bereza Kidawa zawiera związek małżeński z Andrzejem Kowalczykiem.

To chyba wszystko co udało mi się ustalić.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 10 miesiąc temu #9341 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Kolejny krok w genealogicznej wędrówce
Niestety :( aby sprawdzić czy mój Błażej to syn Szymona i Jadwigi z Koziegłów potrzebowałbym aktu ślubu Błażeja i Joanny Berezianki z 1798r. Jednak na FamilySearch nie ma metryk z tych lat.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie