POSZUKUJĘ wiadomości o pradziadkach ze strony ojca, parafia TRUSKOLASY

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9807 przez Barbara Welib
POSZUKUJĘ RODZICÓW MOJEGO DZIADKA (od strony taty)
Wiem tylko, że pradziadek miał na nazwisko Parkitny, zmarł prawdop.1931r., o prababci nic nie wiem. Mieli 10 dzieci (tych których znam):
1. Marianna (ur.1880), mąż ... Janik ; 2. Petronela (ur.?), mąż ... Praski ; 3. Maria (ur.?), mąż ... Krosiński ; 4. Franciszek (ur.1893/+24.04.1970) ; 5. Stanisław (ur.1898) ; 6. Bronisław (ur.1900) ; 8.Franciszka (ur.1906), mąż ...Tukaj ; 10. ...(ur. ...), mąż ... Siudeja

7. Piotr (ur.26.06.1903 - Długi Kąt/+28.06.1981 - pochowany na cmentarzu na Rakowie w Cz-chowie) TO MÓJ DZIADEK; ożenił się z Władysławą Praską (ur.16.10.1908 - Bór Zapilski/+03.10.1993 Częstochowa (pochowaną na tym samym cmentarzu co dziadek).
Rodzice babci to:
Marcin Praski z Bór Zapilski oraz Eleonora z domu Parkitna z Klepaczki. CHCIAŁABYM TEŻ O NICH SIĘ WIĘCEJ DOWIEDZIEĆ JEŚLI TO MOŻLIWE.
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek wiadomość, jeśli istnieje, bo szukam od wielu lat wiadomości o moich pradziadkach ze strony taty.
The following user(s) said Thank You: Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9809 przez Joanna Bożek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9814 przez Szymon Gruca
Parkitnych i Praskich w Truskolasach jest bardzo duzo, ale szczegolow moge poszukac dopiero w poniedzialek.

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9817 przez Jacek Tomczyk
Pani Basiu!

Zanosi się na to, ze mamy wspólnych przodków,

Mamą Marcina Praskiego ur. w 1880 roku w Długim Kącie była
Anna Borgulat ur 1844. Jej ojcem Antoni ur 1815.
Bratem Antoniego Andrzej 1819 mój pra-pra-pra dziadek.

Będę też miał informacje o Pani Dziadku, ale potrzebuje czasu na poskładanie wszystkich faktów.

pozdrawiam

Jacek Tomczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9837 przez Szymon Gruca
Znalazłem tyle:
Marianna Parkitna, ur. 25.09.1888 w Długim Kącie, rodzice: Józef lat 32, Marianna Korkus 23, dopisek przy akcie: Marianna Parkitna 1911 ślub z Franciszkiem Krasińskim
Franciszek Parkitny, ur. 4.10.1893 w Długim Kącie, rodzice: Józef 36 i Marianna Korkus 26

Akt ślubu nr 8
30.01.1881 (...) zawarto ślub między Józefem Parkitnym mieszkającym i urodzonym w Borze Zapilskim, 23 lata, synem Andrzeja Parkitnego i jego żony Franciszki Rokosa
i Marianną Korkus mieszkającą i urodzoną w Długim Kącie, 17 lat, córką Grzegorza Korkus i jego żony Marianny Olszowska. Nowozaślubieni oświadczają, że zawarli umowę przedślubną u regenta Piątkowskiego 25.01 tego roku.

Szymon Gruca
The following user(s) said Thank You: Barbara Welib, Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #9839 przez Barbara Welib
Panie Szymonie, bardzo dziękuję za odpowiedź.
Nie wiem, czy to jest moja rodzina,prawdopodobnie tak
zgadza się:
- data urodzenia rodzonego brata mojego dziadka Franciszka 1893 rok
- oraz imię Marianna, jego siostry
nie zgadza mi się tylko to: że Marianna ur. 25.09.1888 w Długim Kącie poślubiła w 1911 Franciszka Krasińskiego.

W moich zapisach występuje oprócz imienia Marianny także imię jej siostry Marii, która wyszła za mąż za Krosińskiego (prawdopodobnie błędna nazwa nazwiska, mogła wystąpić tzw lierówka o/a i chodzi o nazwisko Krasińskiego).

Kwestia jest taka,
- czy ta Maria istniała jako druga siostra Franciszka, czy jej nie było,
- bo Marianna w moich zapisach wyszła za mąż za ... Janika i mieli 4 dzieci: Władysława, Konstantego, Franciszkę i Józefa
- zastanawia mnie również, że ich rodzice Józef i Marianna Korkus zawarli ślub 1881, a ich pierwsze dziecko urodziło się dopiero po 7. latach małżeństwa, (biorę pod uwagę, że mogły umrzeć pierwsze dzieci, jeśli były).

Wszystkie moje zapiski pochodzą z pamięci mojego taty, więc bardziej przychylę się do wiadomości zawarte w aktach, które Pan dla mnie odszukał, za co jestem bardzo wdzięczna. Ale dalej będę się szukać wszelkich wiadomości o moich przodkach. Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
The following user(s) said Thank You: Liwia Szewczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie