Szukam

  • Zbigniew Kajser (Kaiser)
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
10 lata 7 miesiąc temu #10435 przez Zbigniew Kajser (Kaiser)
Szukam was created by Zbigniew Kajser (Kaiser)
Dziadek Franciszek Radek ur.1884 r w Rebielicach Szlacheckich i babcia Franciszka Radek z domu Hadaś (lub Chadaś) , zamieszkiwali jakiś czas w Lipiu, później w Aleksandrii k/Herb Poszukuje genealogicznie powiązanych z tą rodzina . Ojciec Franciszka Radka ,mój pradziadek miał na imię Walenty .

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15974 przez Jarosław Konieczny
Replied by Jarosław Konieczny on topic Szukam
Jak już wcześniej napisałem

Mój pradziadek nazywał się Józef Radek a urodził się w 1890 roku również w Rębielicach Szlacheckich, jego żona nazywała się Marianna zd. Kotek i pochodziła z R. Królewskich. Niestety nie mam żadnych informacji na temat rodziny pradziadka czy też jego żony. Poszukuję jakichkolwiek inforrmacji na ich temat. Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #15977 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Szukam
akt urodzenia Józefa Radek 1890r Rebielice szlacheckie
(nr 265

akt urodzenia jego ojca Rocha Radek Szyszków 1854r
nr 65
Załączniki:
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Hanna Hofman-Polańska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #15978 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Szukam
akt urodzenia Józefa Radek(nr 265)
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Jarosław Konieczny

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Zbigniew Kajser (Kaiser)
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #16007 przez Zbigniew Kajser (Kaiser)
Replied by Zbigniew Kajser (Kaiser) on topic Szukam
Daty i miejsce urodzenia nasuwają mi jedno że w 99 % twój pradziadek był tym bratem mojego dziadka o którym mówiła mi moja mama . Musiał byś jedynie w aktach znaleźć jak miał na imię jego ojciec jak Walenty to przypuszczenie z 99% daje wtedy 100% pewność .Mam prośbę o wsparcie moich starań i rozwiązania pochodzenia nazwiska Radek ( może Radeck) może z Radecki . Wiem że jeden był u nas lekarzem Walenty ( imię mojego Pradziadka i jednego z braci mojej mamy ( jeszcze byli Siostra Maria, Tomasz( rotmistrz WP gdzieś w Bydgoszczy -walczył i chyba zginął, wiązałem go z opowiadań mamy z działaniem Hubala , ale też nie mam żadnych opowiadań, prawdopodobnie spalony w stodole przez hitlerowców , (jest taki epizod z historii działań Hubala ?) Ale to wszystko zlepek hipotez Bronisław, Radek ale to też tylko przypuszczenie z Pod Pajęczna tak mi mam przekazywała . Wiem że kiedyś w rodzinach był zwyczaj nadawania imion swego ojca , dziadka , najstarszym z rodzeństwa. Czy w w tej sytuacji to przypadek czy fakt ? Ktoś też mi napomknął że Janusz Radek -piosenkarz też z nami jest spokrewniony , aparycją by mi odpowiadał , jeden z synów mojej kuzynki wygląda podobnie ( jak brat bliźniak :D ) też hipoteza , ale nieraz dająca w poszukiwaniu powiązań genealogicznych jakaś dodatkową wskazówkę !

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Zbigniew Kajser (Kaiser)
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 5 miesiąc temu #16008 przez Zbigniew Kajser (Kaiser)
Replied by Zbigniew Kajser (Kaiser) on topic Szukam
Ale jak to wyczytać , piękna kaligrafia (pierwsze) i po Rosyjsku (to drugie) jedynie wyczytałem że jeden z Radków miał Roch na imię . Jak by ktoś to dokładnie co do dat i imion rozpracował , byłbym wdzięczny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie