Antoni Gęborski i Aniela zd. Zych - Chlewiska / Dąbrowa Górnicza

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11300 przez Zbigniew Maryański
Witam!

Poszukuję aktu ślubu i wszelkich innych śladów / dokumentów Antoniego Gęborskiego i Anieli zd. Zych.
Wiem o nich tylko tyle, że w 1859 mieszkali we wsi Rzuców koło Chlewisk, mieli odpowiednio po 36 i 32 lata i urodził im się syn Jan. To wszystko na podstawie aktu urodzenia Jana:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-17008...=M9W5-SM7:n308991964

Wiem, że Jan Gęborski, ich syn, żył, mieszkał i rodzinę założył w okolicach Dąbrowy Górniczej (Huta Bankowa).

Próbowałem przeglądać akta urodzeń z Rzucowa / Chlewisk z lat wcześniejszych (przed 1859) i późniejszych, jednak na żadnych innych Gęborskich się nie natknąłem. Trudno mi więc określić, czy w Rzucowie Antoni z Anielą żyli na stałe, czy tylko chwilowo. Antoni był górnikiem, może przeniósł się z rodziną w ramach poszukiwania pracy? A może jakieś zawirowania historyczne wpłynęły na zmianę miejsca zamieszkania?

Proszę o wszelkie wskazówki, gdzie mógłbym próbować szukać informacji.

Pozdrawiam
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11301 przez Elżbieta Leśniczek
Gęborscy wywodzą się z Będzina. Jeden z moich przdków Kazimierz Gęborski ur. się tam w roku 1726.Powstało prawdopodobnie z przekształcenia nazwiska Gembor, z czym spotkałam się w księgach parafii Będzin.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11302 przez Zbigniew Maryański
Tak i ja sądziłem, cała "odłam" Gęborskich w mojej rodzinie pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Dlatego byłem bardzo zdziwiony, gdy akt urodzenia Jana Gęborskiego odesłał mnie do Rzucowa koło Chlewisk.

Udało mi się dziś znaleźć jego brata - też urodzony w Rzucowie 19 maja 1866 roku - Franciszek Gęborski. Jego rodzice - Antoni i Aniela (lub Angela) mieli wtedy odpowiednio 42 i 39 lat.

Czyli rodzina Gęborskich jednak sporo lat zamieszkiwała Rzuców.

Pozdrawiam
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11305 przez Ewa Żak
Panie Zbigniewie jest pewna nieścisłość,która może być ważna mianowicie :żoną Antoniego jest Amelia a nie Aniela.Gdzieś w sieci znalazłam wśród mieszkańców Radomia w 1834r Jakuba Gęborskiego może to będzie jakiś trop.Można też sprawdzić pobliski Szydłowiec,Opoczno i inne związane z kopalnictwem.

pozdrawiam

Ewa Żak

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11306 przez Tomasz Krzywanski
Ok 1830 pojawiaja sie w Jedrzejowie, Opatowie.
Ok. 1860 w Borzykowej

www.geneszukacz.genealodzy.pl/index.php?...1=&w=&lang=pol&op=se

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #11329 przez Zbigniew Maryański
Witam!

Dziękuję za wskazówki, będę szukał dalej.

Jeśli chodzi o imię żony Antoniego, to mam już trzy "wersje": Amelia, Angela i Aniela. Ciekawe, które jest właściwe.

Pozdrawiam
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie