Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13524 przez Sławomir Binczak
Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach was created by Sławomir Binczak
Witam,
poszukując przodków z linii macierzystej dotarłem do parafii Koziegłówki, gdzie znalazłem Eldorado.
Po kilku tygodniach ściągania akt z FamilySearch i czytania polskich, łacińskich i rosyjskich tekstów doszedłem „do ściany”.
Odnalazłem najstarszego przodka w linii Zenderowskich, o którym wspomina się w zapisach tej parafii. To Stanisław Zenderowski, który zmarł 28.05.1812. Z aktu zgonu i aktów urodzenia jego dzieci wynika, że urodził się około 1742 roku. Jego żoną była Jadwiga z Leśniaków ur. 29.09.1744, zm. 05.05.1816, córka Grzegorza i Agnieszki.
Wcześniej żadnych wzmianek o Zenderowskich w Koziegłówkach nie ma (sprawdziłem do 1738), a więc musieli przybyć z innej parafii (w wielu aktach w późniejszych latach powtarza się określenie - rolnicy koloniści). W Koziegłówkach nazwisko pojawia się około 1770 w aktach urodzin dzieci Stanisława i jeszcze jakby inna linia dzieci Marcina Zenderowskiego, którego nie umiem połączyć z „moim” Stanisławem.

Stąd moja prośba do przeglądających ościenne parafie (albo może gdzieś dalej):
Może trafi ktoś na zapis o:
- urodzeniu Stanisława Zenderowskiego około 1742r.
- ślubie Stanisława z Jadwigą z Leśniaków około 1770 (w Koziegłówkach są urodzenia ich dzieci, z wyjątkiem Jana, a ślubu nie ma)
- urodzenia syna Stanisława i Jadwigi - Jana około 1776 ( z innych dokumentów wynika, że Jan urodził się w 5 letniej luce między rodzeństwem).

W ramach wymiany barterowej proponuję ściągnięte na dysk rocznikami pliki z FamilySearch z parafii Koziegłówki:
- małżeństwa od 1824 do 1885 ze skorowidzami dla każdego rocznika
- urodzenia indeks 1738-1787
- urodzenia łacińskie rejestry 1794-1825
- urodzenia pełne teksty 1824-1885 ze skorowidzami
- zgony 1794-1884 ze skorowidzami
Pliki mogę udostępnić na Dropboksie spakowane do .zip ale nie wszystkie na raz bo to prawie 15GB.

Przy okazji spróbuję dołączyć fragment moje drzewka dla pokoleń związanych z parafią Koziegłówki. Może ktoś z Państwa jest moim kuzynem?

Pozdrawiam, Sławek

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13525 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach
witam,

tutaj byl podobny watek, moze cos pana zainteresuje

www.genealodzy.czestochowa.pl/pl/forum/7...Rodzina-Tunder#10539

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13526 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach
Dzień dobry!

FRANCISZEK i MARIANNA z Uchnastów MADEJSCY to moi 5xpradziadkowie.

Mieszkali w Szklanej Hucie. W 1822 roku zawarli związek małżeński. Mieli syna Jana urodzonego w 1826 roku. W aktach metrykalnych Franciszka odnotowano jako SZKLARZA. Prawdopodobnie pracował on w tamtejszej niewielkiej hucie szkła założonej przez Kazimierza Bontani.

"Nowa Huta Szklana była położona w lesie, z którego brano drzewo, a wodę do płukania piasku pobierano z rzeki Brynicy.

Huta Szklana po raz pierwszy została wymieniona w dokumentach z 1787 r. W 1790 r. we wsi były cztery domy - cztery chaty fabryczne z 14. mieszkańcami (6 mężczyzn i 8 kobiet). W połowie XIX w. już mieszkało w niej 17 osób gospodarujących na 41 morgach ziemi.
Ta manufaktura zaspokajała zapewne jedynie potrzeby w dobrach dziedzica."

Informacje pobrane ze strony Urzędu GiM Kozieglowy
www.kozieglowy.pl/kategorie/historia_gminy

Pozdrawiam serdecznie
Tomek J.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #13533 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach
A moi 4x :) To chyba jestem wujkiem?

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
Ostatnia10 lata 1 miesiąc temu edycja: Sławomir Binczak od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13547 przez Tomek Janas
Replied by Tomek Janas on topic Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach
Na to wygląda ;) w jakim programie zrobione jest to drzewko?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #13548 przez Sławomir Binczak
Replied by Sławomir Binczak on topic Zenderowscy nie tylko w Koziegłówkach
Od lat używam komputerów Appla, więc i programy nie są powszechnie znane. Drzewo robie w programie MacFamilyTree. Program ma jednocześnie wersje mobilne na iPada i iPhona. Bazę łącznie z obrazkami może przechowywać w chmurze i wtedy dostęp do niej ma dowolne z urzadzeń.
Ten obrazek powyższy to jeden ze sposobów statycznego pokazania fragmentu bazy (wykres przodków).
Program importuje i eksportuje dane w formacie Gedcom, więc może wymieniać bazy z innymi programami genealogicznymi (także pod Windows). Tworzy też prostą stronę www.
Pozdrawiam, Sławek

Skąd się wzięli w Koziegłówkach Zenderowscy?
The following user(s) said Thank You: Tomek Janas

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie