Wieś Zwierzyniec

Więcej
10 lata 5 dni temu #13604 przez Mirek Wysocki
Wieś Zwierzyniec was created by Mirek Wysocki
Dzień dobry, szukam wszelkich informacji na temat wsi Zwierzyniec i związanym z nią nazwiskiem KOCHEL. Znalazłem informację, że to nazwisko występuje w opracowaniu pt. "LUSTRACJA WOJEWÓDZTWA KRAKOWSKIEGO 1789, cz. 2, POWIAT LELOWSKI ORAZ STAROSTWO KŁOBUCKIE I BRZEŹNIECKIE" na str. 494. Dodatkowo po przejrzeniu opracowania
"ATLAS HISTORYCZNY POLSKI WOJEWÓDZTWO KRAKOWSKIE W DRUGIEJ POŁOWIE XVI WIEKU" okazało się, że w XVI w. wieś Zwierzyniec nie występuje ani w dobrach królewskich, kościelnych ani prywatnych.

Bardzo proszę o wszelką pomoc.
The following user(s) said Thank You: Iwona Strzelczyk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 dni temu - 10 lata 5 dni temu #13605 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Wieś Zwierzyniec
Nazwisko wystepuje w wyszukiwarce nazwisk po lewej stronie. Truskolasy Zwierzyniec obfifuja w Kochelow, nie wiem kogo dokladnie pan szuka.
Ostatnia10 lata 5 dni temu edycja: Joanna Bożek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 5 dni temu #13609 przez Mirek Wysocki
Replied by Mirek Wysocki on topic Wieś Zwierzyniec
W zasadzie to dopiero zaczynam szukać swoich korzeni. Na razie skupiłem się na wiosce Zwierzyniec ponieważ tam mieszka moja rodzina od strony mamy. Przeglądając różne opracowania i mapy w miejscu gdzie teraz leży Zwierzyniec II często występuje wioska Kochle (mapa z 1935 r.), wcześniejsze mapy, np. XVII i XVIII w., pokazują, że w tym miejscu znajdowały się folwarki (dobra królewskie), z których jeden nazywał się Kochlowe lub Kochlowo.
Jeżeli ktoś może mnie nakierować będę wdzięczny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16659 przez Iwona Strzelczyk
Replied by Iwona Strzelczyk on topic Wieś Zwierzyniec
Wiem że mój dziadek pochodził ze Zwierzyńca i nadal mieszkają tam Kochle.Pochodził z majętnej rodziny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16667 przez Michał Urbaniak
Replied by Michał Urbaniak on topic Wieś Zwierzyniec
Witam Pana,

w 1889 mój daleki krewny Adam Radzioch poślubił Mariannę Kochel ze Zwierzyńca. Czy nazwisko Radzioch również znajduje się w Pana drzewie?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #16674 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Wieś Zwierzyniec
Słownik geograficzny Królestwa Polskiego i innych krajów słowiańskich, t. 14, Warszawa 1895, s. 684:
Zwierzyniec i Zwierzyniec Górny, dwie kolonie, folwark i osada leśna nad rzeką uchodzącą do Liswarty, powiat częstochowski, gm. Opatów, parafia Truskolasy, odległość 22 wiorsty na północ od Częstochowy. Zwierzyniec Kolonia ma 99 domów, 693 mieszkańców, 2098 mórg włościańskich (1178 roli); Zwierzyniec Górny ma 32 domy, 129 mieszkańców, 116 mórg włościańskich; folwark 2 domy, 7 mieszkańców, 380 mórg; osada 1 dom, 7 mieszkańców, 1507 mórg lasu rządowego. W roku 1827 było 2 domy, 15 mórg, parafia Krzepice. Zwierzyniec wchodził w skład dóbr rządowych Iwanowice.

Archiwum Państwowe w Częstochowie. Zespół akt:
Wydział Hipoteczny Powiatu Częstochowskiego, sygn. 2 / 111:
Dobra Narodowe Ekonomia Iwanowice. W ich składzie wg. zapisu z 1826 r. znajduje się folwark i wieś Zwierzyniec. Na podstawie ukazu uwłaszczeniowego z 19 lutego / 2 marca 1864 r. i postanowienia z 29 grudnia 1867 / 10 stycznia 1868 r. włościanie wsi Zwierzyniec otrzymali na własność 2214 mórg i 7 prętów.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie