Wieś Zwierzyniec

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
9 lata 1 miesiąc temu #17924 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Wieś Zwierzyniec
Po trzecie tak. Vivario, Vivarium
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17933 przez Błażej Pawlica
Replied by Błażej Pawlica on topic Wieś Zwierzyniec
Ad. 2. parafia Krzepice - większość. A w ościennych 'trafiają się'...

Ad. 1. Bez źródła:

"W odległych czasach istniały tu ogromny zwierzyniec, należący do starostwa krzepickiego, w którym- jak podał zasłużony pisarz XVII wieku Szymon Starowolski (1588-1656)- trzymano 1600 jeleni, nie licząc innej zwierzyny (Leńkowa 1981): dziś pozostałą po nim nazwa 3 wiosek- Zwierzyniec I,II,III oraz las mieszany;
ˇ 1783-1784 z opisu parafi ( Buczek i in. 1960): "Na pd. Od miasta (Krzepice- przyp. J.H.) rozciągają się lasy w Zwierzyńcu, są one różnego gatunku: bukowe, dębowe, świerkowe i sosnowe ....., Na prawo od drogi Przystajni do Krzepic jest las w Zwierzyniec, dębowo-bukowo-jodłowo-świerkowo i Zwierzyniec królewski oparkaniony wzdłuż na milę małą (5,5555 km- przyp. J.H.), a wszerz na ćwierć mili (1,389 km)

pozdrawiam,
Błażej Pawlica, Częstochowa

genealogia.net.pl

Pawlica, Poraj - Częstochowa, Krzepice - Zwierzyniec, Popów
Ceglarek, Tałajczyk, Kardas - Wąsosz Górny, Popów, Kamieńszczyzna
Bebel - Częstochowa, Adamów, Małogoszcz - Cieśle, Wielgomłyny
The following user(s) said Thank You: Jacek Tomczyk, Halina Klimza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17936 przez Halina Klimza
Replied by Halina Klimza on topic Wieś Zwierzyniec
Witam ponieważ Kochel był spokrewniony i z naszą rodziną (ale dopiero zaczynam to śledzić) szukam na razie w Krzepicach ( na FS i szukajwarchiwach)
na razie mam tyle:
par.Krzepice, akt 90, Zwierzyniec, 7.04.1882 - pogrzeb - Kochel Antoni ,dziecko 1 rok, syn Ignacego i Antoniny z d.Kałmuk
akt 127 Zwierzyniec - pogrzeb 25.07.1882 - Antonina Kochel l.40 , żona Ignacego; córka Grzegorza Kałmuk ze Zwierzyńca i jego żony Katarzyny Kania
rok 1883, Kuków, urodziny - Kochel Jan ,syn Ignacego lat 35 i Józefy Mońki ,lat 18, akt 190
Z innych lat nie posiadam, bo nie szukałam
pozdr.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17941 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Wieś Zwierzyniec
Mam w drzewie trochę Kochlów (Kochelów?) ze Zwierzyńca:
www.gruca.gmedia.pl/family.php?famid=F060&ged=gruca.ged

Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17944 przez Mirek Wysocki
Replied by Mirek Wysocki on topic Wieś Zwierzyniec
Do Pana Szymona.
Przejrzałem Pana blog i wydaje mi się, że mogę trochę dodać. Józef Kochel był bratem mojego 4xpradzidka Walentego, według moich danych urodzony prawdopodobnie w 1797 r. z rodziców Michała i Heleny. Ożenił się z Józefą Pośpiech (ur. prawdopodobnie 1815r.) w parafii Truskolasy 14.05.1832 r., zmarł 11.12.1847 r.
W załączeniu przesyłam akt ślubu.
Pozdrawiam
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Szymon Gruca

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
3 lata 6 miesiąc temu - 3 lata 6 miesiąc temu #40779 przez Roman Lewicki
Replied by Roman Lewicki on topic Wieś Zwierzyniec - Józef Lewicki, Marianna Majewska,
Szukam przodków mojego 4 x pradziadka Józefa Lewickiego urodzonego około 1766.
Według (załączonego) aktu urodzenia jego córki z 1812, mieszkał on w Zwierzyńcu pod numerem 1, żonaty z Marianną Majewska. Potem (nie wiem kiedy) zamieszkał we wsi Węglowice.
Wychodzi na to, że był on tam "kolonistą" bo nie możemy trafić na jego przodków.
Ciekawe, że mieszkał w Zwierzyńcu pod nr 1. Wychodzi na to, że to może jakieś centralnej miejsce we wsi. Aktualnie są tam Zwierzyniec 1,2 i 3. Ktoś się może orientuje, który z nich był pierwszy :)
Załączniki:
Ostatnia3 lata 6 miesiąc temu edycja: Roman Lewicki od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie