Borecki - Podłęże Szlacheckie

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14230 przez Agata Chair
Borecki - Podłęże Szlacheckie was created by Agata Chair
Poszukuję informacji o Boreckich z Podłęża Szlacheckiego. Dotarłam do aktów metrykalnych Antoniego Boreckiego ur. w Podłężu 04.01.1874 r (żona Juljanna z Wierzbów). Ojcem Antoniego był IGNACY BORECKI, którego nie mogę nigdzie odnaleźć. Mam akt zgonu jego małżonki, Maryanny, córki Jana Minkiny i Józefy z Jędraków (?)(chociaż urodzona prawdopodobnie jako Wierzba i adoptowana przez Minkinę) - zmarła w wieku 50 lat w 1899 lub 1900 r. w Podłężu, pozostawiając owdowiałego męża Ignacego. Wg informacji z aktów urodzenia dzieci wynika, że Ignacy urodził się około roku 1849 - w metrykach z Przystajni z tego okresu nazwisko Borecki praktycznie nie występuje. Nie natrafiłam też na jego akt zgonu.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14231 przez Ewelina Grabowska
Replied by Ewelina Grabowska on topic Borecki - Podłęże Szlacheckie
Witam.
Nie wiem czy to dobry trop ale w moich poszukiwaniach natrafiałam na całą linię Boreckich w Dankowicach parafia Krzepice. To blisko Podłęża więc może warto poszukać. Na FamilySearch metryki z Krzepic są dostępne więc proszę spróbować.
Pozdrawiam.
Ewelina

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14233 przez Agata Chair
Replied by Agata Chair on topic Borecki - Podłęże Szlacheckie
Dziękuję, sprawdzę tam.
Znalazłam też Boreckich w Starokrzepicach, o dziwo niektóre metryki są też z Podłęża (może Królewskiego?). Wydaje mi się, że jeden z aktów to jakiś Ignacy i nawet rok się zgadza, ale jest po łacinie, a do tego dla mnie praktycznie nieczytelny. Nie mam tylko pewności, czy to ta sama gałąź rodziny, bo Ignacych w podobnym wieku w parafii w Przystajni było dwóch, mogli być i inni w okolicach.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu - 9 lata 10 miesiąc temu #14236 przez Szymon Gruca
Replied by Szymon Gruca on topic Borecki - Podłęże Szlacheckie
W załączeniu akt ślubu z 1901 Igancego Boreckiego, wdowca po zmarłej żonie Mariannie z Miękinów, s. Pawła Boreckiego i Tekli Pietrzak z Marianną Gajda.
PS. Wpis jest w naszej wyszukiwarce

Szymon Gruca
Załączniki:
Ostatnia9 lata 10 miesiąc temu edycja: Szymon Gruca od.
The following user(s) said Thank You: Agata Chair

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14238 przez Agata Chair
Replied by Agata Chair on topic Borecki - Podłęże Szlacheckie
Panie Szymonie, bardzo dziękuję!
Przeoczyłam Ignacego Boreckiego w wynikach wyszukiwarki, albo raczej wzięłam go za kogoś innego. Co za niespodzianka, wg moich notatek okazuje się, że miał po Tekli jeszcze jedną żonę - Marjannę z Aglartowiczów i dopiero ona go przeżyła. Do tego akt chrztu, o którym wspominałam z księgi w Starokrzepicach musi się zgadzać - odszyfrowałam nazwisko Pietrzak, a imię matki z dużym prawdopodobieństwem to Tekla. Jeszcze raz dziękuję!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie