Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna

  • Magdalena Rybińska Markiewicz
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14296 przez Magdalena Rybińska Markiewicz
Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna was created by Magdalena Rybińska Markiewicz
Babcia - Wiktoria Poroszewska ur.1908 jej siostra Stanisława Poroszewska ur.1915 prawdopodobnie było ich 6 lub 9 w domu? Zginęli w partyzantce i powstaniu Warszawskim.Nie znam imion pradziadków ( najprawdopodobniej matka z domu Rybak )

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #14299 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Witam,
tak na dobry początek Pani Magdaleno:
babcia Pani Wiktoria Poroszewska urodziła sie 1/14 października 1907 r. w Kruszynie z ojca Marcina i matki Józefy z Rybaków. Dziecko ochrzczono 7/20 października 1907 w kościele parafialnym kruszyńskim, a chrzestnymi byli: Jan Ogrodnik i Zuzanna Poroszewska.
tutaj akt Pani babci:
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-21...,364635001,362874001

ps.
w latach 1908-9 nie urodziło się inne dziecko w/w pary - sprawdziłem; należy szukać wcześniej [lat późniejszych nie ma w sieci], zwłaszcza aktu ślubu Marcina i Józefy.
Dodam, że w r. 1907 urodzili się Poroszewscy: Helena, akt nr 16, Julian akt nr 25, Zofia akt 66, Konstanty akt 74 i Wawrzyniec akt 120 i Wiktoria akt 150;
w roku 1908 siedmioro dzieci Poroszewskich, w r. 1909 czworo dzieci Poroszewskich, w większości różnych rodziców. Można domniemywać pokrewieństwo w/w wymienionych - do sprawdzenia ;)
Chrzestna babci Pani - Zuzanna z Kokoszczyków - byla matką Władysława ur. 1908 r akt 52, żoną Stanisława Poroszewskiego. Można by tak długo, ale późnawa dla mnie pora. W każdym razie jest co robić...;)
Życzę zatem owocnych poszukiwań, pozdrawiam,dobrej nocy.
wlodeks
Ostatnia9 lata 9 miesiąc temu edycja: Włodzimierz Stefani od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14300 przez Beata Szajda
Replied by Beata Szajda on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Witam,
pradziadkowie Marcin Poroszewski lat 25, syn zmarłego Sylwestra i Julianny z Kucharskich i Józefa Rybak lat 21, córka zmarłego Franciszka i Marianny Rychter pobrali się w Kruszynie 26.09/09.10.1905r.-akt 25/1905
familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...,364635001,364320301

Beata

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14302 przez Włodzimierz Stefani

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14303 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Magdalena Rybińska Markiewicz
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 9 miesiąc temu #14305 przez Magdalena Rybińska Markiewicz
Replied by Magdalena Rybińska Markiewicz on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Nie myślałam,że będzie taki odzew za co bardzo dziękuję być może uda się odnaleźć resztę rodzeństwa babci ? ( po rodzicach ). Ciekawostką jest,że babcia miała koleżankę z wioski Kruszyna ( matka mojego wujka,babcia mojej kuzynki ) Marianna Rybak ur. w 1916 Razem przetrwały wojnę we Warszawie następnie osiedliły się na ziemiach odzyskanych gdzie razem zamieszkały,gdzie obydwie urodziły chłopców,którzy na zabawie poznali dwie siostry ( moja matka i jej siostra )
jeżeli dałoby się coś jeszcze znaleźć byłabym wdzięczna.I jeszcze takie pytanie czy istnieje może miejsce spoczynku ( ewentualnie zdjęcia ) brata mojej babci Stanisława?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie