Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14316 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
pozostałe metryki chrztu młodszego rodzeństwa Pani babci znajdzie Pani w AACz im. ks. Walentego Patykiewicza w Częstochowie,
ew. akty urodzenia z USC gm. Kruszyna [Urząd Stanu Cywilnego USC Kościuszki Tadeusza 1,Telefon: +48343202003],
lub w AP w Częstochowie:
baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradziad.php?l...u_id=0&search=szukaj

Trzeba jednak pamiętać, że Archiwa Państwowe otrzymują akta metrykalne z USC dopiero po stu latach przechowywania.

W AACz może być teczka osobowa ks. Stanisława, ale z tym zapytaniem proszę kilka dni poczekać, jeden z genealogów spyta o nią podczas kwerendy w tym archiwum.
Zdjęcia księdza w sieci nie znalazłem, ale był on wikarym, później proboszczem w wielu parafiach częstochowskiej diecezji, więc z tym nie powinno być kłopotu. Proponuję skontaktować się z parafią Wrzosowa, gdzie ks. Stanisław był proboszczem przez lat 10 [1966-76]. Muszą być tam dotyczące księdza dokumenty, fotografie [kronika parafialna] z tego okresu, a być może jest tam pochowany??
kuriaczestochowa.pl/parafie/dekanaty/por...la-i-krwi-chrystusa/

pozdrawiam
wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Magdalena Rybińska Markiewicz
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14318 przez Magdalena Rybińska Markiewicz
Replied by Magdalena Rybińska Markiewicz on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Jeszcze jestem w trakcie sprawdzania - znalazłam grób w Częstochowie na św.Rocha ale data narodzin mi sie nie zgadza 1905 a według metryki 1906 - nie jestem w stanie dotrzeć do aktu zgonu.
Metryki urodzenia ani pozostałych szczegółów tez nie rozumiem j. rosyjski zakończyłam w klasie 5 sz.p. i nie pamiętam :)
www.polskie-cmentarze.com/roch/czestocho...31756&inni=0&cinki=1

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14320 przez Michał Mugaj
Replied by Michał Mugaj on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
/akt chrztu Stanisława Poroszewskiego/
urodził się 6.X.1906 r. w Kruszynie a został ochrzczony 7.X.1906 r. Ojciec-26 letni Marcin Poroszewski, matka Józefa zd. Rybak-20 letnia. Świadkowie: Stanisław Poroszewski-30 lat i Stanisław Dobiech-40 lat.
Rodzice chrzestni: Karol Chudała i Anna Zasępa.
Został ochrzczony przez ks.Klemensa Gawlikowskiego.
Na marginesie notka o święceniach: w myśl....w Kaplicy Seminarium w Krakowie dn. 21.II.1932 r. został wyświęcony przez J.E. Biskupa Kubinę na subdjakona alumn Stanisław Poroszewski.
The following user(s) said Thank You: Magdalena Rybińska Markiewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14323 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Pani Magdaleno,
Wczoraj w AACz teczki osobowej ks. S. Poroszewskiego nie odnaleziono, natomiast w prywatnych zbiorach kolega ma taką informację:

"Ks.Stanisław Poroszyński ur.1.05.1905 w 1978r był emerytem.Mieszkał w Częstochowie ul.Kordeckiego 24 m.6"

może ten adres i właściwa dla niego parafia pozwoli znaleźć akt zgonu księdza Stanisława Poroszewskiego, Poroszyńskiego ??
w każdym razie ma Pani szczęście, bo robi się ciekawie...;)
powodzenia!
wlodeks
The following user(s) said Thank You: Magdalena Rybińska Markiewicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Magdalena Rybińska Markiewicz
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14326 przez Magdalena Rybińska Markiewicz
Replied by Magdalena Rybińska Markiewicz on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Dziękuję - naprawdę dziękuję - jutro dostanę odpowiedź z parafii w Parzymiechach tam tez jest pochowany ksiądz Stanisław Poroszewski poprosiłam o sprawdzenie daty urodzin na grobie.
Po starych zdjęciach i zapiskach na nich doszłam,że był jeszcze brat babci Jan.Z przekazu ustnego wiem,że dziadek taty - Marcin miał przydomek "trumniarz" bo wykonywał w/w oraz robił meble z drewna.Zostawiam to info na wypadek gdyby ktoś szukał tutaj.I zwracam się z prośbą - czy istnieje tutaj osoba,która zawodowo zajmuje się wyszukiwaniem przodków?
pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 10 miesiąc temu #14358 przez Włodzimierz Stefani
Replied by Włodzimierz Stefani on topic Szukam rodzeństwa babci - Kruszyna
Pani Magdo,
od czasu do czasu proszę nas poinformować, jak się sprawy poszukiwań Poroszewskich mają ? Zwłaszcza ciekawą wydaje się zagadkowa sprawa dwóch księży Stanisławów...
pozdrawiam
wlodeks

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie