Wręczycki Michał

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14673 przez Sławomir Rogula
Wręczycki Michał was created by Sławomir Rogula
Szukam aktu małżeństwa Wręczyckiego Michała z Rozalia Kardas ur. 15,08.1845 w Borze córką Andrzeja i Anny wreczyckiej. michał to być może syn Wojciecha i Marianny Jelonek ale bez aktu niestety nie potwierdze,

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14807 przez Irena Kołodziej
Replied by Irena Kołodziej on topic Wręczycki Michał
Witam.
Michał Wręczycki ur. w 1842 r. był synem Wojciecha i Marianny z Ostrowskich. Ożenił się w 1865 r. Z Anną Agnieszką Dryńda (akt ślubu nr 5 z 1865 roku)
Jeśli chodzi o Rozalię Kardas ur. w 1845 r. (córkę Andrzeja i Anny Wręczyckiej) to jej mężem był wdowiec Jakub Kulej (akt ślubu nr 28 z 1864 r.)

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14820 przez Maria Jelonek
Replied by Maria Jelonek on topic Wręczycki Michał
Witam!

Michał Wręczycki syn Macieja i Anny Dawidowicz mając 19 lat ożenił się z Wiktorią Kardas mającą 17 lat. Wiktoria była córką Franciszka i Julianny z Nicponiów Kardasów – akt ślubu nr 6 z 1851 roku.
Michał Wręczycki zmarł 08.11.1876 – akt zgonu nr 62/1876 rok zostawił owdowiałą Wiktorię Kardas. Czyli ten Michał nie mógł być mężem naszej Rozalii Kardas. Rozalia Kardas urodzona 15.08.1845 – akt urodzenia nr 107 była córką Andrzeja Kardasa i Anny Wręczyckiej., którzy wzięli ślub 02.02.1839 – akt ślubu nr 12/1839. Andrzej Kardas był synem Franciszka i Julianny z Nicponiów Kardasów. Natomiast Anna Wręczycka była córką Andrzeja i Małgorzaty z Radlaków Wręczyckich.
Andrzej Kardas i Wiktoria Kardas byli więc rodzeństwem.
Rozalia Kardas wyszła za mąż za Jakuba Kuleja/ Lokaja – akt ślubu nr 28/1864. Coś z tym nazwiskiem Kulej jest nie tak, bo rodzice Jakuba to Lokaje a również w akcie urodzenia nr 150/1866 jego syna Marcina ur. 06.11.1886 figuruje jako Jakub Lokaj podobnie w akcie urodzenia następnego syna Józefa - nr 16/1869, córki Petronelli – akt nr 89/1871 i syna Szczepana – 126/1875.
Rozalia Lokaj córka Andrzeja i Anny z Wręczyckich Kardasów zmarła 23.02.1880 – akt nr 9/1880 zostawiła po sobie owdowiałego męża Jakuba Lokaja. Z tego więc wynika, że Rozalia Kardas nie miała innego męża niż Jakuba Lokaja.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 8 miesiąc temu #14830 przez Sławomir Rogula
Replied by Sławomir Rogula on topic Wręczycki Michał
och dziękuję za tą niesamowicie rozbudowaną odpowiedź :).
Z tego wynika ze błędnie miałem powiązaną Rozalie Kardas z Michałem Wręczyckim, w tym wypadku oparte było to na rodzinnych opowieściach więc pomyłka mogła się zdarzyć.
dla potwierdzenia z kolei małżeństwa Michała z wiktoria Kardas , ze o tych a nie innych przodków mi chodzi muszę znalezc akt ur. ich córki Marcjanny ur. ok 1874, albo akt ślubu tejże Marcjanny z Józefem Olesniewiczem
Niestety dla mnie jest to w latach akt po rosyjsku a w nich się niezbyt dobrze poruszam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie