Jak ruszyć dalej.....

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #15239 przez Waldemar Ciuk
Jak ruszyć dalej..... was created by Waldemar Ciuk
Poszukuję dalszych informacji rodziny Władysławy Najman, urodzona 26.05/ 8.06. 1901 r., w Czeladzi.
Córka Jana (37 lat; 1864 r urodzenia) i Magdaleny z domu Opalińska (36 lat; 1865 r urodzenia)).
Jak do tego się zabrać – sprawdzałem w wyszukiwarce- nie ma śladu.
Proszę o jakieś wskazówki
Waldemar Ciuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #15240 przez Florian Huras
Replied by Florian Huras on topic Jak ruszyć dalej.....
Kolego Waldku
Mam ogromne zaufanie do osób sporządzających indeksację danych parafii ale zdarzają się przypadki pomijania nazwisk( trudne do odczytania).Poza tym nie wszystkie roczniki są zindeksowane dlatego też wyszukiwarka nazwisk nie jest pełna. Proponuje mimo wszystko przeglądać oryginalne dokumenty - kartka po kartce.Tylko to jest pewne.Sam sporządzałem indeksację swojej parafii ale nawet w kilkunastu przypadkach sobie nie wierzę.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #15244 przez Waldemar Ciuk
Replied by Waldemar Ciuk on topic Jak ruszyć dalej.....
Panie Florianie dziękuję za podpowiedz ,
ale nie napisałem wcześniej , że nie widzę mikrofilmów z tych lat.
Pozdrawiam
Ciuk Waldemar

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #15246 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Jak ruszyć dalej.....
Panie Waldemarze, poniżej link do aktu urodzenia nr 331 z 1903 roku, Heleny córki Jana i Magdaleny (tutaj jak dobrze czytam Opolskiej), a dokumencie wymienieniony jest Franciszek Nejman, jako chrzestny: familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1942-21...,364097401,362563801
Księgi otwierają się dobrze, nawet przy starych wyszukiwarkach. Pyta Pan jak ruszyć - powiem determinacją, uporem i... cierpliwością. Do poszukiwań sa potrzebne naprawdę jej pokłady. Podzielę się swoją :organizacją pracy". Założyłam 3 zeszyty pt. urodzenia, sluby i zgony. Zapisuję na wstępie zasób, tj.przedział lat, które przeglądam i miejscowość, np. tak jak przed chwilą, 1901-1903 Czeladź. Następnie otwieram ostatnią strone i szukam spisu wg alfabetu dla danego roku.Zapisuję rok który przeglądam i obok strone na której jest indeks. Bardzo często się ten zapis przydaje! Kiedy znajduję nazwisko, zapisuję w zeszycie numer aktu (uwaga, bo czasami jest to numer karty). Następnie szukam aktu, czytam, szczegóły notuje oraz ściągam na dysk a potem drukuję. ZapisujE również na której stronie znajduje sie mój dokument, np. ten wyżej wymieniony jest na str. 724. Nie wiem, jak Pan z rosyjskim stoi, ale to może byc problem. I tak sztuka po sztuce. Moim zdaniem taki podział na zeszyty jest ważny, bo nie zrobi sobie Pan zamieszania. W trakcie poszukiwań beda Panu przybywac nazwiska i to rózne, więc zawsze do tych notatek Pan może wrócic. A jak się już Pan rozczyta w charakterze pisma skryby, to pójdzie gładko.Ostrzegam, genealogia to nałóg! Pozdrowienia z Opolszczyzny.
Ostatnia9 lata 7 miesiąc temu edycja: Elżbieta Kowalska od. Powód: uzupełnienie zdania
The following user(s) said Thank You: Michał Mugaj, Irena Chmielarz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #15247 przez Waldemar Ciuk
Replied by Waldemar Ciuk on topic Jak ruszyć dalej.....
Pięknie dziękuję.
Mam problem - w Wyszukiwarce nazwisk znajduję osoby o nazwisku Najman z podanymi numerami metryk i rok 1896 natomiast nie znajduję zdjęć z tymi metrykami.
Czeladż - urodzenia są lata 1819 i przeskok do 1901.
Chciałbym dotrzeć do metryk pradziadków (ślubu, urodzeń)
Pozdrawiam
Ciuk Waldemar

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 7 miesiąc temu #15249 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Jak ruszyć dalej.....
..czy szukał Pan w bazie pn. "szukaj w archiwach"?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie