Wurst, Grabowski, Polak

Więcej
15 lata 1 miesiąc temu #795 przez Jolanta Duczmalewska
Wurst, Grabowski, Polak was created by Jolanta Duczmalewska
Witam !
Poszukuję informacji o nazwiskach:
- Wurst z okolic Olesna (parafie: Biskupice, Kościelec) i Turawy - lata około 1780 - 1812
- Polak prawdopodobnie ze Zwonowic lata 1800 - 1850 (Marianna Polak urodzona ok. 1844 gdzie??? mieszkała od 1862 w Dankowie)
- Grabowscy z okolic Maluszyna (Kąty) lata 1850 - 1890.

Pozdrawiam
Jolanta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
15 lata 1 miesiąc temu #804 przez Zenon Stawski
Replied by Zenon Stawski on topic Odp:Wurst, Grabowski, Polak
Zainteresowało mnie nazwisko Polak.Spotkałem się z nim w dokumentach genealogicznych mej rodziny, dokumentach sprzed ponad 100 lat. Nie wiadomo mi czy to może być rodzina, ale może uda się coś ustalić i przez to wzbogacić wiedzę o swojej rodzinie.Ściślej, to nazwisko Jan Polak występuje w akcie urodzenia mojej matki. Akt sporządzony w Łodzi w parafii Podwyższenia Krzyża św., to jest chyba, nie wiem na pewno, w okolicach obecnej ulicy Sienkiewicza. Matka urodziła się w Łodzi choć jej rodzice pochodzili z okolic Maluszyna.Dziadek po prostu w pewnym okresie życia pracował w Łodzi, to był okres burzliwego rozwoju przemysłu i wiele ludzi z tych stron pracowało np. w Sosnowcu, inni pewnie w Łodzi. Wkrótce potem mieszkali znów w okolicach Radomska gdzie dziadek pracował jako rzemieślnik w majątku ziemskim. Wracając do owego Jana Polaka, to jak sądzę, on mógł być takim oparciem w Łodzi dla dziadka. Niewykluczone, że był skoligacony z moją babką, która również wywodziła się spod Maluszyna, mianowicie z Silniczki, a pochodziła z rodziny robotniczej, rzemieślniczej. Jej ojciec był cukrownikiem. Tam musiała być gdzieś w pobliżu cukrownia.
Przepraszam, że tyle piszę, ale chcę podać jak najwięcej znanych mi szczegółów, więc może to pozwoli coś bardziej ustalić i znaleźć punkty styczne. Z tego co pamiętam z dzieciństwa i młodości to w Radomsku też było nazwisko Polak i jak teraz przywołuję wspomnienia, to wydawało mi się że nie byli naszej rodzinie obcy. Teraz jak mam to samo nazwiski w metryce ur. matki zaczynam rozumieć. Lecz do poznania tej historii dogłębnie - to mało
Tak więc to tyle co mi wiadomo o nazwisku Polak.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie