Topic-icon Poszukuję fotografii Tomczyków z e wsi Kuleje

4 lata 6 miesiąc temu #19190 przez jagodbol (jadwiga jagodbol)
Witam
W drzewie rodowym Tomczyków, na stronie Drzewa Rodowe,jednak odnalazłam swoich przodków. Jest to Andrzej Tomczyk, brat Wojciecha ze wsi Kuleje. Andrzej Tomczyk, z pierwszą żoną Rozalią Wieczorek, miał syna Alexa. Alexy Tomczyk trzykrotnie żonaty, z drugą żoną Rozalią z Parkitnych miał syna Piotra. Z kolei syn Piotra i Katarzyny Mrowiec , Antoni urodzony w 1854 roku, ożenił się w 1877 roku w Węglowicach z Antoniną c. Michała Palla i Józefy z domu Witt Ich córka, Józefa Tomczyk to moja Babcia.
Gdyby ktoś był z tej linii Tomczyków proszę o kontakt. Mile widziane byłyby fotografie tej rodziny, gdyby ktoś był w ich posiadaniu.
pozdrawiam

jagodbol

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #19193 przez jacek (Jacek Tomczyk)
Pani Jadwigo!

Zanosi się na to, że mamy wspólnego przodka.
Jestem potomkiem Wojciecha o którym Pani wspomina i jego drugiej
żony Wiktorii Pietrzak.
Drzewo o którym też Pani wspomina wykonał mój kuzyn Stanisław z Panek.
Mam dużo notatek z linii Andrzeja. On sporo wędrował, mieszkał w Bednarzach (dziś część) Klepaczki, Pile i Kulejach. Ojcem Wojciecha i Andrzeja był Mateusz.

Z fotografiami będzie trudno, bo w Kulejach nikt z Tomczyków już nie mieszka. Do niedawna był tam jeszcze inny odłam Tomczyków ale związany z Piłą.

pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: jagodbol (jadwiga jagodbol)

4 lata 6 miesiąc temu #19194 przez henio (henryk gierlik)
Załączniki:

4 lata 6 miesiąc temu #19199 przez jagodbol (jadwiga jagodbol)
Witam

Jest mi niezmiernie miło, że spotkałam na tej stronie potomków Tomczyków z Kulejów. Do tej pory nie znaliśmy nikogo, gdyż Józefa z Tomczyków urodzona w Węglowicach córka Antoniego i Antoniny z domu Pall, moja babcia, jak również dziadek, Józef Janiszewski, zmarli młodo; osierocili małe dzieci wychowywane u rodziny.
Brak dokładnych danych metrykalnych uniemożliwiał odszukanie przodków.
Poszukiwania rozpoczęłam w styczniu tego roku poprzez Archiwum w Częstochowie. Dużą pomocą była wyszukiwarka nazwisk na tej stronie, świetnie prowadzonej oraz skróty akt metrykalnych, za co składam osobne podziękowanie Panu Jackowi Tomczykowi.
Swoją gałąź drzewa dot. Tomczyków umieszczę wkrótce.
pozdrawiam Jadwiga Pola

jagodbol

4 lata 6 miesiąc temu #19200 przez jagodbol (jadwiga jagodbol)
Witam, dziękuję Panu Henrykowi Gierlikowi za piękną fotografię rodziny Tomczyków i pozdrawiam

jagodbol

4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #19202 przez henio (henryk gierlik)
Załączniki:

4 lata 6 miesiąc temu - 4 lata 6 miesiąc temu #19203 przez henio (henryk gierlik)
Teofila - Cecelia i Adam Tomczyk

Adam dorosly
Załączniki:

4 lata 6 miesiąc temu #19204 przez henio (henryk gierlik)

4 lata 6 miesiąc temu #19212 przez jagodbol (jadwiga jagodbol)
Bardzo piękne fotografie.

jagodbol

4 lata 6 miesiąc temu #19213 przez jagodbol (jadwiga jagodbol)
Moje drzewo Tomczyków chociaż sięga do Mateusza i Marianny z Hyrów, na podst. wzmianek w innych aktach, to brak w nim aktów metrykalnych tych przodków ; Zainteresowana byłabym takimi wcześniejszymi aktami oraz notatkami dot. Andrzeja Tomczyka, o których wspomina Pan Jacek Tomczyk.
Ze strony przodków Pallów, najstarszych mam w linii prostej Józefa Palla i jego żony Franciszki z Pietrzaków oraz jego brata Franciszka Palla i jego zony Marianny z Kocherów.

pozdrawiam

jagodbol

4 miesiąc 4 tygodni temu - 4 miesiąc 4 tygodni temu #36787 przez jagodbol (jadwiga jagodbol)
Poszukiwania przodków ukończyłam. Dopiszę sprostowanie kwestii wpisanej 4 lata temu:   "Ze strony przodków Pallów, najstarszych mam w linii prostej Józefa Palla i jego żony Franciszki z Pietrzaków oraz (prawdopodobnie) jego brata Franciszka Palla i jego zony Marianny z Kocherów"  Otóz,  wymieniony tu "Franciszek Pall", nie był bratem Józefa Palla.  "Franciszek Pall", to  pisany błędnie przez dłuzszy czas w aktach metrykalnych "Franciszek Ball".  Żoną Franciszka Balla była Marianna z Kocherów. 
pozdrawiam

jagodbol
The following user(s) said Thank You: jacek (Jacek Tomczyk)

4 miesiąc 3 tygodni temu #36807 przez jr120065 (J K R)
Moim zdaniem Pani Jadwigo jest Pani w błędzie jeżeli chodzi o Bal(Ball)/Pal(Pall) Franciszka, proszę zobaczyć spis urodzeń 1808 r. i 1809 r. oraz akt urodzenia nr 141 z 1808 r. i akt urodzenia  nr 229 z 1809 r.

Pozdrawiam JKR.

Czas generowania strony: 0.222 s.