Bogumil Widerski-mlynarz 1775-1786, poszukuje informacji

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19360 przez Irmina Widerska
Witam wszystkich,

poszukuje jakiejkolwiek pomocy w ustaleniu pochodzenia Bogumila Widerskiego. Byl on moim przodkiem. Wiem, ze byl mlynarzem co prawda najpierw w Brzezowce a pozniej w Cichmianie 1787-1815, parafia Wilamow. Jednakze do tych parafii przybyl on wraz z zona Anna Lesniewska I synkiem Kacprem. No I wlasnie w tym momencie zaczynaja sie schody, bo nie wiem skad on przybyl. Jako, ze znajduja sie tu na forum ludzie z pelnym doswiadczeniem I wiedza na temat mlynow I mlynarzy, bardzo prosze o porade gdzie szukac, lub jakakolwiek inna pomoc.
Z gory dziekuje
Irmina Widerska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19373 przez Marzena Sosnowska
Replied by Marzena Sosnowska on topic Bogumil Widerski-mlynarz 1775-1786, poszukuje informacji
proponuję poszukać aktów zgonów mogą tam być informacje o miejscu urodzenia - chociaż zdarzają się przekłamania, w akcie małżeństwa syna Kacpra powinna informacja o miejscu urodzenia, która nie musi być tożsama z miejscem pochodzenia rodziców, bo młynarze to był lud dość ruchliwy, ale na ogół w stosunkowo bliskich parafiach
powodzenia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19377 przez Irmina Widerska
Replied by Irmina Widerska on topic Bogumil Widerski-mlynarz 1775-1786, poszukuje informacji
Pani Marzeno,

dziekuje za informacje. Tak sprawdzilam wszelkie mozliwe akta malzenstw, urodzin I zgonow I niestety nie ma podanych informacji skad oni przybyli, choc jestem na 100% pewna, ze przed 1787 rokiem zamieszkiwali inne tereny. A to ze wzgledu na to, ze w ksiegach parafii nie ma jakichkolwiek innych zapiskow rodziny Widerskich z wczesniejszych lat.
Staram sie wiec dowiedziec, moze ktos z Was posiada jakies zrodla dotyczace mlynarzy Wielkopolskich lub Lodzkich, bo okoliczne parafie wlasnie w tych wojewodztwach sie znajduja. Albo moze ktos moglby mi doradzic gdzie moglabym szukac zapiskow o mlynarzach itp.

Dziekuje

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19378 przez Marzena Sosnowska
Replied by Marzena Sosnowska on topic Bogumil Widerski-mlynarz 1775-1786, poszukuje informacji
a może poszukać obocznych nazwisk, ale równie dobrze mogli nazywać się wcześniej inaczej, np. u moich przodków i to właśnie w XVIII w. np. była Adamusionka kiedy wychodziła za mąż pewnie ojciec był Adam, a potem występuje jako Kamala, albo inna Gawron vel Krawczyk,
sama jestem ciekawa gdzie szukać zapisków o młynarzach bo u moich przodków i ich braciach 90% to byli młynarze,

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19390 przez Sebastian Górecki
Replied by Sebastian Górecki on topic Bogumil Widerski-mlynarz 1775-1786, poszukuje informacji
1748 Poczesna Marianna Błażej Widera Franciszka
parafia poczesna, chrzest
moze to pomoże

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 9 miesiąc temu #19394 przez Irmina Widerska
Replied by Irmina Widerska on topic Bogumil Widerski-mlynarz 1775-1786, poszukuje informacji
Dziekuje!

Jednak mysle, ze w moim przypadku najlepiej byloby znalezc akt slubu Bogumila z Anna Lesniewska. Wowczas byloby potwierdzenie, ze to o niego chodzi w wiekszym procencie.
Jednakze jestem bardzo wdzieczna za informacje, oczywiscie sprawdze parafie poczesna!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie