Opowiesci rodzinne

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21820 przez Elzbieta Straszynska
Opowiesci rodzinne was created by Elzbieta Straszynska
Bazskutecznie szukam informacji o moim 2xpradziadku Ludwiku Pieniążek.
Z tego co udalo mi sie ustalic ,mieszkal z rodzina w okolicach miejscowosci : Gidle,Klomnice,Śliwaków (wynika to z aktow urodzenia dzieci).Jego zona byla Bolesława z d Kędzierska (o niej rowniez nie mam blizszych informacji). Mieli 4 dzieci: Zygmunt (ur.1881 Gidle),Wanda (ur.1885 Sliwakow),Stefania (ur.1886 Klomnice),Mieczyslaw (ur.1896 Sliwakow).
Opowiesc rodzinna mowi,ze Ludwik popelnil samobojstwo po przegraniu w karty majatku (badz folwarku , mlynu ?) Sliwakow ok 1896r. ,dalsze lasy rodziny sa juz mi znane.
Gdzie szukac informacji o Ludwiku Pieniazek i jego pobycie w Sliwakowie?
Czy rzeczywiscie byl wlascicielem ,a jesli tak to czego?
I gdzie moze znajdowac sie jego akt zgonu?

Prosze o pomoc

Pozdrawiam serdecznie

Elzbieta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21822 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Opowiesci rodzinne
witam serdecznie,
morze pomogę .
niech pani się zainteresuje czy np była napisana książka o miejscowości skod pochodził pani przodek , bo jest teraz moda na pisanie książek o danych wsiach i załączaniu informacji o np dawnych właścicielach ziemskich . są też odpowiednie pozycje co pomagają szukać takich informacji. zależy z jakiego województwa pochodził pani krewny.
jeżeli wtargnął się na swoje życie i był włościaninem to pewno pisały o tym gazety.
akt zgonu tam gdzie zmarł ale trzeba pamiętać że kiedyś był idny podział granic, nie było obecnych gmin i województw tylko np jedno miasto znane lub mniej znane miało pod soba np 10 miast i 20 wiosek a akta były przekazane z danej miejscowości do podległego miasta do archiwum państwowego.

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21825 przez Elzbieta Straszynska
Replied by Elzbieta Straszynska on topic Opowiesci rodzinne
Dziekuje Marzenko,juz probowalam.
Przeszukuje internet codziennie (mieszkam zbyt daleko)w poszukiwaniu Mojego Ludwika z miernym skutkiem. Zadnego powiazania z miejscowoscia , okolicami , nic ....ale nadal bede probowac.

Pozdrawiam

Elzbieta

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21829 przez Piotr Chabrzyk
Replied by Piotr Chabrzyk on topic Opowiesci rodzinne
Dzień dobry,

tutaj jakiegoś Pieniążka ze Śliwakowa widzę, niestety takiego mazidła nie jestem w stanie odczytać :) Akt 238/1898 r.

familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ-GPZ...364600601&cc=2115410

Z pozdrowieniami

Piotr Chabrzyk
The following user(s) said Thank You: Elzbieta Straszynska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21835 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Opowiesci rodzinne
Jeśli Państwo pozwolą, spróbowałam zmierzyć się " z mazidłem" :) i to tak by wyglądało, znaki zapytania - wątpliwości:

Nr 238. Śliwaków. Działo się we wsi Kłomnice, dnia 20.10./1.11.1898 r. o godzinie 3:00 po południu. Stawili się Grzegorz G(?), lat 43 i Idzi Jamrozik(?), lat 45, rolnicy ze wsi Śliwaków i oświadczyli , że dnia 19/31.10. tegoż roku, o godzinie 7:00 rano, umarł w Śliwakowie Antoni Marian, dwojga imion, Pieniążek, 2 miesiące mający, urodzony we wsi Śliwaków, syn Ludwika i Bolesławy(?) urodzonej Kędzierska, małżonków Pieniążków, właścicieli folwarku Śliwaków. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Antoniego Mariana Pieniążka, akt ten oświadczającym niepiśmiennym świadkom przeczytany, przez nas tylko podpisany został.
The following user(s) said Thank You: Elzbieta Straszynska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #21849 przez Piotr Chabrzyk
Replied by Piotr Chabrzyk on topic Opowiesci rodzinne
Chylę czoła Pani Elżbieto za rozszyfrowanie "mazidła" :) tylko czy to nowy trop, czy też może już znzny Autorce posta fakt? czekamy na odpowiedź.

Piotr
The following user(s) said Thank You: Elżbieta Kowalska, Elzbieta Straszynska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie