Poszukuję akt ślubu Marcina Trzepizur i Ludwiki Pasieka

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #23399 przez J K R
Chodzi o dwa kalendarze gregoriański i juliański. W datach jest podana różnica 12 dni. Obecnie ta różnica wynosi 13 dni.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_gregoria%C5%84ski
pl.m.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_julia%C5%84ski

Post do usunięcia bo odpowiedź już została napisana czego nie zauważyłem.
:unsure:

Pozdrawiam JKR.
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: J K R od. Powód: błąd

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23406 przez Łukasz Syguda
poniżej zamieszczam plik ze wszystkimi dokumentami zebranymi przeze mnie. tylko najlepiej je pobrać na dysk.
drive.google.com/folderview?id=0B8asZMzS...HR0ZRTHM&usp=sharing

Mnie też ten fakt. Mam nadzieję tylko że to o tego Marcina chodzi. Ale przeszukałem dokumenty od 1796 roku do 1810 i nie znalazłem nikogo o takim imieniu i nazwisku. Wiek 80 lat by się zgadzał. Jak mówiłeś błąd w podawaniu wieku w aktach urodzenia czy zgonu zawsze towarzyszył :)
Według spisu krakowskiego miał by się urodzić w 1721 roku. Według aktu zgonu musiał by urodzić się ok 1715 roku. 5 lat błąd dopuszczalny.
Jeśli chodzi o Tzrepizurów z Trzepizur to gdyby nie nazwa miejscowości to szukanie było by prostsze bo w aktach łacińskich od razu by wiadomo że chodzi o nazwisko a nie o miejscowość.

Co do wyrażenia "jacobi et Catharina de trzepizury Cierpiałow" to z godzę się z Wami że Katarzyna z Trzepizurów a po mężu Cierpiał.. Bo samo wyrażenie "de" oznacza "z"

Nad reszta muszę się jeszcze na spokojnie zastanowić.
Ale zastanawia manie fakt nazwiska Cierpiał rodziców chrzestnych przy akcie urodzenia Walentego.


Załącznik Walentytrzepizur10.02.1973-2.jpg nie został znaleziony





Mam jeszcze taki akt który nie wiem do kogo należy 06.09.1975r.

Załącznik 06.09.1795.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23416 przez Tomasz Kukuła
Urodzona Marianna Rosalia, córka Jakuba i Katarzyny.
Zwróć uwagę na rodziców chrzestnych - Marcin Gliński, Regina Glińska - najwyraźniej rodzina Katarzyny.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23419 przez J K R
"Ale zastanawia manie fakt nazwiska Cierpiał rodziców chrzestnych przy akcie urodzenia Walentego."

A co tu się zastanawiać przecież w spisie 1791 r. są sąsiadami Trzepizurów a są również skoligaceni. Kogo mieli szukać na chrzestnych obcych, dalekich krewnych, sąsiadów?
To nie epoka telefonów, internetu, korzystali z tego co było koło domu a ponadto przecież żeby się żenić, wychodzić za mąż jako poddani, aby cokolwiek w tej kwestii uczynić musieli mieć pozwolenie tego do kogo należała własność na której mieszkali. Jako taką "wolność" uzyskali dopiero po powstaniu styczniowym i to nie od razu i nie wszyscy.

Pozdrawiam JKR.
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23439 przez Łukasz Syguda
Wychodziło by na to że Marianna Rosalia była drugim dzieckiem Jakuba i Katarzyny zaraz po Walentym.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23519 przez Tomasz Kukuła
To jak - szukamy Michała ? ;-)
The following user(s) said Thank You: Łukasz Syguda

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie