Szukam informacji na temat : Grzegorz Lis ur.w 1834 r. w Miedżnie

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23175 przez Maria Helena But
Witam
poszukuję informacji o Grzegorzu Lis vel Lisek ur. w 1834 r. w Miedźnie i o jego rodzinie.
Będę wdzięczna za każdą wiadomość
Marysia

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Hanna Hofman-Polańska
  • Z dala
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23177 przez Hanna Hofman-Polańska
Replied by Hanna Hofman-Polańska on topic Szukam informacji na temat : Grzegorz Lis ur.w 1834 r. w Miedżnie
akt urodzenia Grzegorza!! ojciec Stanisław Lis i marianna (chyba Kasprowska lub Kasprzonka??)

trzeba przeglądać poszczególne lata,,,,,,
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23188 przez Maria Helena But
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź .Chyba źle sprecyzowałam moje zapytanie: otóż akt urodzenia Grzegorza już odnalazłam ,mam też jego akt zgonu / zm. w 1898 r. w Czarnym Lesie /ale nie wiem kiedy się ożenił /znam dane jego małżonki -Tekla z Gajdzikowskich - tylko skąd pochodziła ? / . W akcie małżeństwa byłyby wszystkie dane ...Wiem o dwójce jego dzieci : Ewie ur.ok.1870 r.,która poślubiła w 1891 r. Augustyna Wagnera w Miedźnie i Szymonie ,który ur.się w 1873 r. w Zakrzewie parafia Kłobuck .
Myślę jednak ,że dzieci było więcej i tu nie mogę ruszyć z miejsca ...Szukam już od kilku tygodni i nic...
Wiem też ,że byli wyrobnikami i służyli w różnych dworach i w związku z tym często zmieniali miejsce pobytu .Przeszukałam parafie w pobliżu Miedźna i nic .Szkoda ,że na FS brakuje aktów urodzeń z lat 1866 do 1877 z parafii Miedźno ,sprawdziłam małżeństwa i też nie ma śladu -Tekla musiała pochodzić z innej parafii ... Jeszcze raz bardzo dziękuję za przesłany załącznik i odzew-Maria But

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23194 przez GRZEGORZ BORECKI
Witam Pani Mario,
Lisowie ze Wsi Borowe koło Miedźna to także moja rodzina. Róża Lis była moją pra pra pra babką, niestety tej linii jeszcze nie zbadałem
Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23195 przez Maria Helena But
Dzień dobry
Panie Grzegorzu miło znowu z Panem się kontaktować .
Może Pan coś doradzi jak i gdzie szukać dalej ...Wspomniany wcześniej Szymon Lis syn Grzegorza i Tekli to mój pradziadek ze strony mamy. Myślałam , że z tą rodziną pójdzie lepiej niż z Butami a tu niespodzianka..Nie mogę ruszyć z miejsca. Zależy mi najbardziej na znalezieniu aktu zgonu Tekli Lis .
Dzięki za wpis - Maria B.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23199 przez GRZEGORZ BORECKI
Pani Mario,
w całym województwie śląskim nazwisko Gajdzikowski/a nie występuje,
na stronie
geneteka.genealodzy.pl/index.php?rid=A&f...=12sl&op=gt&lang=pol
wpisując Gajdzikowski pojawia się mnóstwo osób o nazwisku Gajdziński/a ...
Może nazwisko Tekli zostało "przekręcone"? Gajdzińskich najwięcej w Mstowie i Ogrodzieńcu.
Proszę przejrzeć wpisy pod powyższym adresem.

Pod poniższym adresem śluby Lisów z parafii Miedźno
geneteka.genealodzy.pl/index.php?rid=346...=12sl&op=gt&lang=pol

Co do Lisów proszę abyśmy pozostali w kontakcie ... linię Lisów będę robił w najbliższym czasie.
Pozdrawiam
Grzegorz
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: GRZEGORZ BORECKI od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie