Józefa Szymańska zd. Sikorska

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23463 przez Ewa Lewandowska
Józefa Szymańska zd. Sikorska was created by Ewa Lewandowska
Witam
Poszukuje mojej prababki Józefy Szymańskiej z domu Sikorska ur. Ok. 1875 roku we wsi Rzejowice. Wiem tylko że będąc panną urodziła mojego dziadka Franciszka Sikorskiego 1910 a potem w 1928 mieszkała we wsi Wymysłówek okolice Radomska i miała juz wtedy nazwisko Szymańska.
Rodzice Józefy to Błażej Sikorski i Józefa z domu Krogulec
Na stronie genetyka.genealodzy znalazłam jeszcze jej rodzeństwo Andrzej Sikorski, Antonina, Michał i Walenty Sikora
Znalazłam dzięki Pani Marii datę ślubu Józefy Sikorskiej w 1915 wzięła ślub w Rzejowicach z Andrzejem Szymańskim.
Moze jest ktoś w stanie podpowiedzieć mi jak mam dalej szukać informacji o prababci i jej rodzinie oraz jak szukać aktów zgonu jeżeli nie mam informacji gdzie zmarła?
Proszę o podpowidź.
Pozdrawiam Ewa
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Ewa Lewandowska od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23469 przez Maria Nowicka-Ruman
Replied by Maria Nowicka-Ruman on topic Józefa Szymańska zd. Sikorska
Pani Ewo,
na tej stronie, na górnym pasku jest zakładka: Indeksy metrykalne, należy wybrać: Wyszukiwarka nazwisk i wpisać nazwisko. To bardzo pomaga w poszukiwaniach.
poniżej link do aktu urodzenia Józefy Sikorskiej.
familysearch.org/ark:/61903/3:1:33S7-9TR...3D2115410&cc=2115410
Życzę powodzenia.
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Maria Nowicka-Ruman od.
The following user(s) said Thank You: Ewa Lewandowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23472 przez Ewa Lewandowska
Replied by Ewa Lewandowska on topic Józefa Szymańska zd. Sikorska
Pani Mario
Dziękuje bardzo za pomoc, jestem tu świeża wiec jeszcze nie wszystko ogarniam. Teraz juz znam imię męża prababci.
Szukam dalej.
Jeszcze raz dziękuje.
Pozdrawiam Ewa

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23479 przez Elżbieta Kowalska
Replied by Elżbieta Kowalska on topic Józefa Szymańska zd. Sikorska
Pani Ewo, zapewne będzie Pani chciała wiedzieć co w akcie napisano - więc tłumaczenie poniżej. Miałam nadzieję, że przy akcie urodzenia będzie adnotacja o zgonie. Niestety... Może jednak wszystko jest w tej parafii? Ślady mogą być również w akcie ślubu Franciszka i w akcie zgonu Szymańskiego. Czy na pewno zmarła jako Szymańska? Wyjaśni się, spokojnie :)

Nr 6. Rzejowice. Działo się we wsi Rzejowice, dnia 6.02.1875 r. o godzinie 5:00 wieczorem. Stawił się Błażej Sikorski, robotnik dniówkowy, zamieszkała w wsi Rzejowice, lat 44, w obecności Łukasza Krogulca, lat 42, a także Filipa Śliwowskiego(?), lat 44, obu robotników dniówkowych we wsi Rzejowice i okazał nam dziecię żeńskiej oświadczając, że urodziło się we wsi Rzejowice, dnia 4.02.tegoż roku o godzinie 4:00 rano, z jego żony Józefy urodzonej Krogulec, lat 26. Dziecięciu temu na chrzcie świętym w dniu dzisiejszym odbytym przez ks. Tadeusza Trzowskiego(?), proboszcza rzejowickiej parafii, nadane zostało imię Józefa, a rodzicami jego chrzestnymi byli Józef Wilkowski(?) i Petrina Piesiak. Akt ten oświadczającemu i świadkom przeczytany, tylko przez nas tylko podpisany został, dlatego, ze obecni niepiśmienni.
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Elżbieta Kowalska od.
The following user(s) said Thank You: Maria Nowicka-Ruman, Ewa Lewandowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23484 przez Ewa Lewandowska
Replied by Ewa Lewandowska on topic Józefa Szymańska zd. Sikorska
Dziękuje bardzo.
Akt ślubu dziadka napewno jeszcze jest w gminie ale mam żadnego więcej śladu Szymańskiego, muszę jednak tez ich akt ślubu odnaleźć.
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie