KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu - 8 lata 2 miesiąc temu #23516 przez Tomasz Krzywanski
KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC was created by Tomasz Krzywanski
Poszukuję wszelkich informacji na temat tych nazwisk, obecnych w naszym regionie już przynajmniej od 1413 roku. Często ulegały one zniekształceniom tzn spotkałem Krzywaniów, którzy nazywali sie wcześniej Krzywańscy i Krzywańskich, których zapisywano jako Krzywaniów. Będę wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące tych rodzin. Może uda się wszystko sprowadzić do wspólnego mianownika, drzewa genealogicznego lub kilku (jak to było w przypadku np 3 linii Łapińskich)
Ostatnia8 lata 2 miesiąc temu edycja: Tomasz Krzywanski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23517 przez Romana Ząjąc
Replied by Romana Ząjąc on topic KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC
Informacyjnie - dużo Krziwoniów/Krzywoniów zamieszkiwało w okolicy Sadowa a konkretnie we wsi Wierzbie - napotykam się na nich indeksując właśnie tę parafię.
Swoja drogą mam ich kilku na swoim drzewie pod nazwiskiem Krziwoń ur około 1740 roku.
Romana
The following user(s) said Thank You: Tomasz Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23539 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC
Ja oprócz Krzywania / Krzywanski (Slask, Olesno) mam rowniez Tomasza Krzywonia z parafii truskolaskiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23563 przez Roman Kempa
Replied by Roman Kempa on topic KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC
Spotkałem podobnie brzmiące nazwisko w parafii Przystajń. Akta są na FamilySearch. Niestety nie indeksowałem i nie mam ich u siebie.
The following user(s) said Thank You: Tomasz Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23580 przez Tomasz Krzywanski
Replied by Tomasz Krzywanski on topic KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC
Dziekuje. Z Krzywanskimi z parafii Przystajn spotkalem sie werytujac Krzepice. Ok 1632 zeni sie w Krzepicach Albertus Krziwanski de Przystan , pozniej za maz wychodzi Gertruda Krzywanszczanka za Braxatora (chyba kolo 1640) . Wczesniej w tych okolicach kuznie kupuje szl. Stanislaw Krzywania z Korytnicy (XV W). W pozniejszym czasie pojawia sie organista Antoni Krzywania z ojcem Wianczeslawem z Rosenberga. W Jackowie kolo Borowna jest szlachecka rodzina Krzywanskich. W CZESTOCHOWIE ks.Mizera wspomina o ks.Rochu Krzywanskim z Sulmierzyc i mieszczaninie z wladz miasta Josephie Krziwanskim (ok 1580). Ostatni Krzywanski wlasciciel czastkowy Krzywanic k.Radomska mieszka tam ok, 1650 roku. Dochodza tez Krzywanscy z Kozieglow, z ktorych jeden studiowal na Akademii Krakowskiej. W XIX wieku kilka rodzin chlopskich nosi to nazwisko. Interesujace

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #23603 przez Marek Mietelski
Replied by Marek Mietelski on topic KRZYWAŃSKI KRZYWANIA KRZYWOŃ KRZYWANEK ETC
The following user(s) said Thank You: Tomasz Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie