Szukam metryki chrztu/urodzeń, małżeństw, zgonu parafii GorzówŚląski, Zdziechowice

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23851 przez Halina Turaj
Szukam metryki chrztu/urodzeń, małżeństw, zgonu parafii GorzówŚląski, Zdziechowice za lata
1700- 1865 (mogą być wcześniej).
Halina T

Halina T

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #23852 przez Grzegorz Jung Garbas
Księgi metrykalne z parafii rzymskokatolickiej w Zdziechowicach znajdują się w Archiwum Opolskim
księga chrztów z lat 1806-1856 (mikrofilm nr N 1803/K)
księga małżeństw z lat 1806-1869 (mikrofilm nr N 1804/K)
księga zgonów z lat 1806-1871 (mikrofilm nr N 1805/K)

taka informacje mam od jednego z uczestników forum
pozdrawiam
Grzegorz Jung Garbas
The following user(s) said Thank You: Halina Turaj, Jan Roman Cisowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #27004 przez Jan Roman Cisowski
Witam Serdecznie
Ja także poszukuję zapisków z tejże parafii aczkolwiek gdzie szukać wcześniejszych ??
Mój Przodek Bartłomiej Pietras urodził się 21 sie 1807 w Gołej (Gohle) podległej parafii Zdziechowskiej, jego żona Maria Kurek urodziła się w Zdziechowicach ale niewiem kiedy., Barłomiej tamże i zmarł w 19 kwi 1868; mieli oni 9cioro dzieci: wszyscy rodzili się w Gołej
1) Jacob urodzony 14 lip 1836
2) Franciszka (4 lis 1838 - 20 cze 1868)
3) Agnieszka (21 gru 1840 - 30 maj 1844)
4) Johanna urodzona 25 cze 1842
5) Valentin urodzony 18 lut 1844
6) Anton (25 sty 1846 - 18 paź 1846)
7) Józefa (1847 - 24 cze 1852)
8) Maria urodzona 13 lut 1851
9) Franz (8 wrz 1852 Goła - 12 kwi 1898 Bytków)
_Franciszek ożenił się w Bytkowie z Moniką z Bednarskich, ich córka Julianna Pietras (29 gru 1891 Bytków - 5 cze 1976 Michałkowice Śl. wyszła za mąż za Karola Alkerta, ich córka Walburga Alkert (23 lut 1914 Bytków - 3 sty 1994 Mysłowice wyszła za mąż w 1935 z Romana Ochot, i byli oni rodzicami mej mamy.

Chciałbym coś więcej sie dowiedzieć o przodkach Bartłomieja i Mari Kurek czy jest jakaś możliwość?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 2 tygodni temu #39077 przez Henryk Symainski
Replied by Henryk Symainski on topic Rodz. Pietras

CISOWSCY (Jan Roman Cisowski) napisał: Witam Serdecznie
Ja także poszukuję zapisków z tejże parafii aczkolwiek gdzie szukać wcześniejszych ??
Mój Przodek Bartłomiej Pietras urodził się 21 sie 1807 w Gołej (Gohle) podległej parafii Zdziechowskiej, jego żona Maria Kurek urodziła się w Zdziechowicach ale niewiem kiedy., Barłomiej tamże i zmarł w 19 kwi 1868; mieli oni 9cioro dzieci: wszyscy rodzili się w Gołej

Witam, to już na pewno nie aktualne ale mimo to zapytam czy Pan Cisowski zagląda jeszcze tutaj na forum?
Znam kogoś kto prowadzi badania genealogiczne rodziny Pietras z Gołej. Proszę się zgłosić tutaj jeżeli nadal szuka Pan w tej rodzinie.
Tak na marginesie dodam że rodzicami Bartłomieja byli Antoni Pietras i Marianna Skrzypek.

Pozdrawiam
Henryk  
The following user(s) said Thank You: Jan Roman Cisowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu - 4 lata 1 tydzień temu #39143 przez Jan Roman Cisowski
Replied by Jan Roman Cisowski on topic Rodz. Pietras
Szanowny Panie Henryku
Pomimo upływu lat, ten wątek jak najbardziej jest na czasie, bowiem nie udało mnie się nic tu ruszyć. 
Wspomnianą parę Antona (Antoniego) Pietrasa i Mari (Marianny) Skrzipek (Skrzypek) wszakże w bazie posiadałem, jako rodziców Blasiusa (Błażeja) Pietrasa (męża od Susanny Gawendy) ale nie wiedziałem iż byli oni rodzicami dla Barthela (Bartłomieja) za jaką wiedzę serdecznie dziękuję. 

Bardzo chętnie skontaktowałbym się z ową osobą zajmującą się Gołą. 

Z poważaniem Jaśko Cisowski. 
Ostatnia4 lata 1 tydzień temu edycja: Jan Roman Cisowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
4 lata 1 tydzień temu #39161 przez Henryk Symainski
Replied by Henryk Symainski on topic Rodz. Pietras
Witam, to świetnie że napisał Pan tutaj.
Osoba o której pisałem mieszka w Niemczech, ma na imię Frank i niestety nie włada językiem polskim, jego babcia, rodzona Pietras wyjechała pod koniec II WŚ do Niemiec. Frank poszukuje śladów swojego prapradziadka Piotra urodzonego w Gołej w 1854, ojcem Piotra był Christian.
Jak Pan z pewnością wie w tym czasie było wiele Pietrasów w Gołej a jeszcze więcej w okolicach Gorzowa Śl.
Gdyby miał pan w swojej bazie jakieś informacje o Piotrze i Christianie byłoby super.
Od siebie dodam że Bartłomiej miał jeszcze urodzonego w 1810 roku brata Jana (Johann), po za tym jego żona, Marianna Kurek urodziła się prawdopodobnie również w Gołej 15.11.1812 roku, proszę sprawdzić załączniki.
Mam jeszcze jedno pytanie, w Miechowicach mieszkał August Pietras ur. w Gołej około 1832 roku, zmarł w Miechowicach w 1888 roku, czy wie Pan coś o nim? Jego żona Ewa pochodziła z moich przodków.
Serdecznie pozdrawiam
Henryk
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie