Teofil Olesinski plenipotent majatku w Lipiu

Więcej
14 lata 11 miesiąc temu #925 przez Tomasz Krzywanski
Teofil Olesinski plenipotent majatku w Lipiu was created by Tomasz Krzywanski
Moze ktos z Panstwa spotkal sie w metrykach z wpisami dotyczacymi mojego prapradziadka Teofila Olesinskiego i jego zony Jozefy z Kozminskich.
T.Olesinski mial byc plenipotentem majatu Lipie , przypuszczam, ze w latach 1875-1890, ale nie mam pewnosci.
Potem byl urzednikiem w czestochowskiej elektrowni.
Bede wdzieczny za informacje.
Pozdrawiam
T.Krzywanski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 10 miesiąc temu #1000 przez Bozenna Derecka-Dupuis
Replied by Bozenna Derecka-Dupuis on topic Odpowiedź:Teofil Olesinski plenipotent majatku w Lipiu
Tomku, nazwa majatku "Lipie" w okolicy Czestochowy jest dosc popularna. O ktore Lipie tu chodzi ?
Pytam, gdyz odnajduje Kozminskich w 1768 roku we wsi Mlynow (pow.kaliski).
Franciszek Kozminski nabyl wies Mlynow w 1768 roku.
Mial dwoch synow: Adama i Macieja
Synem Adama byl Ignacy Kozminski, a synem Macieja Wincenty.
Pozdrowienia
Bozenna

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
14 lata 10 miesiąc temu #1004 przez Michał Jakubowski
Replied by Michał Jakubowski on topic Odpowiedź:Teofil Olesinski plenipotent majatku w Lipiu
Co do elektrowni - zakład energetyczy w Cz-wie mimo że nie musi, to przechowuje akta pracowników chyba od początku istnienia, Udało mi się przeglądnąc dokumenty dziadka z czasów powojennych - było tam m. in. własnoręcznie napisane podanie z życiorysem, ankieta osobowa (b. dokładna - co robił przed/w czasie/po wojnie, gdzie należał, czym trudniła się rodzina itp.). Chyba byłem pierwszym pytającym o przodka, bo prezesi dwa tyg. radzili, czy mi to pokazać. Może Tobie będzie już łatwiej :)

Michał

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie