Kukiełki, Białoruś

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #24271 przez Marian Gałkowski
Kukiełki, Białoruś was created by Marian Gałkowski
Może ktoś wie gdzie znajdę skany akt ze wsi Kukiełki (Kukołki) obecnie na Białorusi, 25 km od Wołkowyska w kierunku na Białystok, parafia Szydłowice, przed wojną województwo białostockie. Poszukuję aktów z nazwiskami Kocki, Sidorkiewicz, Bieleninik.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #24301 przez Kinga Cisowska Vnuk
Replied by Kinga Cisowska Vnuk on topic Kukiełki, Białoruś
Witam panie Marianie. Akta metrykalne tej parafii znajduja sie w LVIA w Wilnie. Skany dostepne sa u Mormonow. (Lata 1797-1864). Niestety lata po 1864 roku zaginely...
Moja praprabacia byla z domu Bieleninik i rowniez pochodzila z wsi Kukielki.
Pozdrawiam,

Kinga Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #24316 przez Marian Gałkowski
Replied by Marian Gałkowski on topic Kukiełki, Białoruś
Dziękuję za informacje. A czy może mnie Pani nieco naprowadzić na to Wilno u mormonów? Szukam tam Litwy, ale jej nie ma. Jak znaleźć akta z Wilna u mormonów?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #24321 przez Kinga Cisowska Vnuk
Replied by Kinga Cisowska Vnuk on topic Kukiełki, Białoruś
Panie Marianie, musi pan szukac przez dekanat Wolkowysk. Ja odkrylam calkiem przez przypadek ze w zbiorze znajduja sie wszystkie parafie tego dekanatu, m.inn. Szydlowice.

familysearch.org/search/catalog/2323279?...%20History%20Library ,

Poniewaz na kazdym z mikrofilmow znajduje sie ok 20 roznych parafii, to tych mikrofilmow jest bardzo wiele, bo pokrywaja zakres zaledwie roku lub dwoch lat.
Nie wiem czy jest panu znajomy proces zamawiania mikrofilmow od Mormonow? W tym wypadku musi sobie pan zamowic lata, ktore pana interesuja. Same Szydlowice sa rowniez na osobnych mikrofilmach, ale tylko lata 1797-1818
familysearch.org/search/catalog/1542661?...%20History%20Library

Jesli chodzi o rodzine Bieleninik to byc moze bede w stanie pomoc, bo mam ich wypisanych ze wzgledu na poszukiwania rodziny mojej 2x prababci. Prosze dac znac jesli to pana interesuje i poinformowac kto z rodziny Bieleninik jest panu znajomy z tamtych stron. Jesli jest to osoba, ktora urodzila sie jeszcze przed 1864 to byc moze bede ja w stanie odszukac.

Pozdrawiam,

Kinga Vnuk
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Kinga Cisowska Vnuk od.
The following user(s) said Thank You: Marian Gałkowski

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu - 8 lata 2 tygodni temu #24346 przez Marian Gałkowski
Replied by Marian Gałkowski on topic Kukiełki, Białoruś
Pani Kingo, obawiam się, że na razie moja znajomość metod posługiwania się stroną mormonów są mocno ograniczone. Gdy klikam na link, dochodzę do strony z mapą i poleceniem abym znalazł Centrum Historii Rodzinnej. Już raz spotkałem się z takim wymogiem, kiedy próbowałem u mormonów znaleźć skany aktów z parafii Monasterzyska na Ukrainie. Nie bardzo wiem o co im chodzi, ale domyślam się, że aby mieć dostęp do niektórych skanów musiałbym otwierać podstrony u mormonów będąc w siedzibie jednego z takich centrów. Zająłem się poszukiwaniem przodków dopiero ponad miesiąc temu, wiele jeszcze muszę się nauczyć.

Nie wiedziałem, że można od mormonów zamawiać mikrofilmy. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że nie ma aktów późniejszych niż rok 1864. Mnie właśnie interesują dokumenty z początku XX wieku.

Odnośnie osób z rodziny Bieleninik, pozwolę sobie napisać do Pani prywatną wiadomość.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc!
Ostatnia8 lata 2 tygodni temu edycja: Marian Gałkowski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #24359 przez Kinga Cisowska Vnuk
Replied by Kinga Cisowska Vnuk on topic Kukiełki, Białoruś
Prosze bardzo, Ciesze sie, ze moglam choc w malym stopniu pomoc. Prosze pisac smialo, pomoge wiecej w miare mozliwosci.
Pozdrawiam,
Kinga Vnuk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie