szukam metryk dot.Budzisławia , Skąpe i Wólki parafia Pilczyca

  • Mirosława Krzyżanowska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28555 przez Mirosława Krzyżanowska
Szukam metryk dot. miejscowości Budzisław, Skąpe , Wólka z parafii Pilczyca .
Mój przodek Michał Arwar zmarł w 1887r. w Korytnie / Bąkowa Góra ( miał 73 lata ) i ksiądz napisał ,że jest synem gospodarzy z Budzisławia parafia Pilczyca / Włoszczowa.
Wcześniej trafiłam na wzmianki ,że dzieci Arwara rodziły się w Skąpem i Wólce właśnie tutaj.
Nazwisko zapisywano też Arwaj.

Pozdrawiam
Mirosława Krzyżanowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28559 przez Beata Szajda
Myślę, że ten Michał jest Pani przodkiem. W 1813r. tej samej parze małżeńskiej rodzi się syn Jan, a w 1817-Wincenty.
Akty z parafii Pilczyca są dostępne na genbazie, ale niestety tylko dla indeksujących.

Pozdrawiam. Beata
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Mirosława Krzyżanowska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Mirosława Krzyżanowska
  • Autor
  • Wylogowany
  • Użytkownik
  • Użytkownik
Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #28569 przez Mirosława Krzyżanowska
Replied by Mirosława Krzyżanowska on topic szukam metryk dot.Budzisławia , Skąpe i Wólki parafia Pilczyca
Bardzo dziękuję Pani Beato za tak cenne dla mnie informacje. Pilczyca to kolejny , ważny dla mnie punkt zaczepienia na drodze poszukiwania korzeni Arwajów.
Napisała Pani ,że akta z tej parafii dostępne są tylko dla indeksujących , czyli są one obecnie opracowywane ? Może mi Pani , mając doświadczenie w tym zakresie , podpowiedzieć kiedy można w przybliżeniu spodziewać się ,że będziemy mieli do nich wgląd ( za rok ,dwa czy więcej) ?
Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Mirosława

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie