Szukam Antoni Białkowski + Wiktoria Piotrowska

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28845 przez Jacek K
Witam

szukam korzeni mojej rodziny. Ze strony babci rodzicami byli Antoni Białkowski i Wiktoria Piotrowska.
Z tego związku narodziła się w 1901 w Częstochowie m.in. moja babcia Marianna Białkowska.
W dniu 24 lutego 1924r. pobrała się w Częstochowie z Eugeniuszem Kasprzyckim (moim dziadkiem), którego rodzicami byli Michał Kasprzycki i Tekla Sejmicka z Iwanisk.

Tutaj np. w prawym górnym roku jest zapis o ślubie babci Marianny Białkowskiej z Eugeniuszem Kasprzyckim (nazwy kościoła nie mogę rozszyfrować)
metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=7&z...#zoom=1&x=1403&y=149

I ze strony dziadka (Michał Tekla Sejmicka Iwaniska):
geneteka.genealodzy.pl/index.php?op=gt&r...&from_date=&to_date=

Na temat Antoniego Białkowskiego przez przypadek natknąłem się na artykuł p. Krzysztofa Wójcika
www.klomnice.pl/gazeta_arch/gazeta_6_08.pdf gdzie napisano majątku w Janaszowie, który nabyli Białkowscy, ale nie jestem pewny czy to właściwy trop, chociaż blisko Częstochowy.

Dodatkowo:

Powiat Radomsko (część południowa):
Białkowski Antoni – Janaszów 335 ha, gm. Kruszyna
www.genealodzy.czestochowa.pl/zasoby/art...zestochowy-1793-1945

Wiem, że babcia uczęszczała do szkoły w Częstochowie, jeszcze pod zaborem rosyjskim, więc zakładam, że jej rodzice przeprowadzili się tam, być może tutaj, bo wiem, że mieszkali w pobliżu Klasztoru na Jasnej Górze:

Może przyda się w lokalizacji ławeczki spis dotychczasowych właścicieli i mieszkańców domów ul.Wieluńskiej od XIX wieku,jacy wymieniani są w Katalogu zabytków(kierunek od Jasnej Góry do Rynku Wieluńskiego):
Nr7 i 8 Mączyński,Wiklik,Maciałowicz,Sękowski,Białkowski,Sokołowski
www.genealodzy.czestochowa.pl/forum/foru...rtner?start=25#13418

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i wskazówki na temat zarówno Białkowskich jak i Kasprzyckich.

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam
Jacek

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28892 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Szukam Antoni Białkowski + Wiktoria Piotrowska
Marianna Białkowska zawarła związek małżeński z Eugeniuszem Kasprzyckim 24.02.1924 r. w Częstochowie w parafii św. Barbary. Podaję link do tego aktu:
familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X-CN3...362778801&cc=2115410
Antoni Białkowski z Janaszewa nie jest tożsamy z Antonim Białkowskim ojcem Marianny z Białkowskich Kasprzyckiej.
Antoni Białkowski z Janaszewa posiadał ze związku z Anną z Siemiątkowskich córki: 1.Antoninę Białkowską, 2.Zofię z Białkowskich Brenner, 3.Marię z Białkowskich Cynkutis, 4.Krystynę z Białkowskich Kowalską, 5.Annę Białkowską. Antoni Białkowski zmarł w Janaszewie 9.12.1938 r. w wieku 54 lat. Był synem Senezjusza i Antoniny z Kukielów, urodzonym w Sulowie w gminie Ożarów (ASC Kłomnice 63/1938).

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28916 przez Jacek K
Serdecznie dziękuję p. Krzysztofie.

A na temat Antoniego Białkowskiego ojca Marianny z Białkowskich Kasprzyckiej nie posiada Pan żadnych informacji ?

Pozdrawiam
Jacek

Jacek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28923 przez Krzysztof Łągiewka
Replied by Krzysztof Łągiewka on topic Szukam Antoni Białkowski + Wiktoria Piotrowska
Niestety nie posiadam żadnych informacji na temat Antoniego Białkowskiego ojca Marianny z Białkowskich Kasprzyckiej.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28929 przez Beata Szajda
Replied by Beata Szajda on topic Szukam Antoni Białkowski + Wiktoria Piotrowska
Co prawda to nie akt urodzenia Marianny Białkowskiej tylko jej siostry, ale są tu zawarte przynajmniej informacje o wieku rodziców.

Załącznik 1903-Czestochowa-sw-Barbara-u-467-Bialkowska-Anna-Joanna_2017-02-25.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #28930 przez Beata Szajda
Replied by Beata Szajda on topic Szukam Antoni Białkowski + Wiktoria Piotrowska
Marianna też się znalazła :)

Załącznik 1901-Czestochowa-sw-Barbara-u-082-Bialkowska-Marianna.jpg nie został znaleziony

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie