Wiek Młodego Radosz

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu - 6 lata 6 miesiąc temu #31207 przez Joanna Bożek
Wiek Młodego Radosz was created by Joanna Bożek
Prosiłabym o wiek Pawła Radosza w momencie ślubu. akt 17 Kotowice 1903 i w 1895 akt 24
Dziękuję
Załączniki:
Ostatnia6 lata 6 miesiąc temu edycja: Joanna Bożek od. Powód: kolejne dane

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31209 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic Wiek Młodego Radosz
Paweł Radosz - 33 lata, wdowiec
Bronisława Laabocha - 18 lat, panna
The following user(s) said Thank You: Joanna Bożek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31211 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Wiek Młodego Radosz
czyli w 1895 ma 25?

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31213 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic Wiek Młodego Radosz
To nie tak. Nie potrafię Pani odpowiedzieć na to pytanie.
Spytała Pani o to, ile lat miał pan młodu w chwili ślubu. Nie wiem.
Przetłumaczyłem jedynie to, co do aktów małżeństw zostało wpisane, jako przez młodych zeznane:
1) akcie nr 24 z dnia 29-VIII|09-IX 1895 roku, sporządzonym też w kościele w osadzie Włodowice:
Paweł Radosz - 26 lat, kawaler;
Michalina Mucha- 21 lat, panna.
Tej informacji poprzednio nie podałem – zagapiłem się, nie wpisałem, przepraszam.
2) w akcie nr 17 z dnia 09|22-VI 1903 roku sporządzonym w kościele [umowne] w osadzie
Włodowice:
Paweł Radosz - 33 lata, wdowiec;
Bronisława Labocha - 18 lat, panna.
Tej informacji poprzednio nie podałem – zagapiłem się, nie wpisałem, przepraszam.

Jednak przyjmując, że tak młodzi zeznali, nie wiadomo , w którą stronę zaokrąglili swój wiek,
to znaczy, czy podali tyle lat, ile mieli skończone, czy też brakujące do pełnych lat miesiące pominęli, podając w rzeczywistości rok więcej. Nie wiadomo oczywiście też tego, czy podając swój wiek, młodzi podali prawdę, czy może sobie dodali/odjęli lat. Być może ich wiek wpisano do aktu na podstawie jakichś dokumentów, ale jeśli tak, to przecież nie wiadomo jakich.
Na pewno warto te akty małżeństwa porównać z innymi ich dokumentami Pawła Radosza, zwiększy to na pewno prawdopodobieństwo właściwej oceny.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31216 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Wiek Młodego Radosz
dziękuje. chodziło mi o wiek zapisany w aktach. A nawiasem mówiąc żadna liczba nie jest prawdziwa, a dokladnej daty nigdy sie nie dowiem bo lata 1866-1868 uległy zniszczeniu.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
6 lata 6 miesiąc temu #31223 przez awm; awm
Replied by awm; awm on topic Wiek Młodego Radosz
Istniały metrykalne księgi oryginały (na plebanii w parafii) i wtóropisy, sporządzane i przekazywane w roku następnym administracji rosyjskiej. Jak pokazano na tym forum co najmniej dwakroć w ostatnim kwartale, czasem (a może i zawsze?) kościół dla siebie z jakichś powodów sporządzał jeszcze trzeci egzemplarz – to, co widziałem dla tego ostatniego przypadku na forum, było po łacinie, natomiast czy wszędzie tak czyniono, dlaczego i na jakich zasadach, nie mam najmniejszego pojęcia.
Czy wszystkie dwa (ewentualnie nawet trzy) egzemplarze ksiąg metrykalnych z aktem urodzenia Pawła Bartosza uległy zniszczeniu?
Jeśli poodejmować od podanych w przytoczonych przez Panią aktach (skany) dat rocznych podany tam wiek Pawła, otrzymamy lata 1869-1870. Jeśli wyjaśni Pani, że któreś z roczników wymienionych rodzajów (oryginał, wtóropis czy ewentualnie ten trzeci „łaciński”? jeszcze) istnieją, proponowałbym szukać w nich aktu Pawła Radosza w zakresie lat, co najmniej, 1867-1872.
Poza tym na coś mogą zwrócić ewentualnie jeszcze Pani uwagę, jeśli chodzi o wiek Pawła, akty urodzenia dzieci Pawła z obydwóch jego małżeństw, jeśli te dzieci miał. Także akt zgonu Pawła.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie