Topic-icon Nowakowska język rosyjski akt urodzenia

2 tygodni 2 dni temu - 2 tygodni 2 dni temu #34597 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Witam. Proszę o pomoc i wskazanie w indeksie nazwiska Nowakowska Zofia. Prawdopodobnie urodziła się w 1890 roku. Nie znam rosyjskiego, kombinuję i nie wiem czy dobrze. Jeżeli istnieje tam również nazwisko Maciąg to także proszę o wskazanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2 tygodni 2 dni temu - 2 tygodni 2 dni temu #34598 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
W 1889 r. jest Maciąg Antonina akt 5
w 1890 r. jest Maciąg Józef akt 70
w 1891 r. jest Maciąg Karolina akt 28
Nazwisko Nowakowska nie występuje.

Stanisław

2 tygodni 2 dni temu #34599 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Dziękuję. Proszę jeszcze o sprawdzenie nazwiska Korban.
Załączniki:

2 tygodni 2 dni temu - 2 tygodni 2 dni temu #34601 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Jeżeli można to proszę jeszcze o przetłumaczenie tego aktu. Dziękuję.
Załączniki:

2 tygodni 2 dni temu #34605 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Korban Stanisław akt 28/1897.

2 tygodni 2 dni temu #34606 przez 6sJ (Stanisław Jegier)
Jak się nie mylę, to metryka ta nie dotyczy ziemi częstochowskiej.
Stanisław

2 tygodni 2 dni temu #34607 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Dziękuję za odpowiedź. Ma Pan rację akt nie dotyczy, nie pomyślałem o tym. Chociaż z drugiej strony jego przodkowie mieszkają na ziemi częstochowskiej.

2 tygodni 1 dzień temu #34612 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
70. Zdarzyło się we wsi Chomentowie 13/25 grudnia 1890 roku o godzinie 4 po południu. Stawił się Michał Maciąg 40 letni chłop ze wsi Jawor w towarzystwie Michała Ciempoch? 50 letniego i Jana Michalca 55 letniego chłopów ze wsi Jawora i przedstawił nam dziecię płci męskiej oświadczając, że ono urodzone zostało w Jaworze dzisiaj o godzinie 5 po północy przez prawną jego żonę Mariannę z Woźniczków 19 letnią. Dziecięciu temu na chrzcie świętym dokonanym dzisiaj przez nas dano imię Józef, chrzestnymi byli Jakub Dyrda i Józefa Ciepluch. Akt ten zgłaszającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytano i przez nas tylko podpisano.
Ks. Stanisław Białas
The following user(s) said Thank You: Mazur M. (Michał Mazur)

2 tygodni 1 dzień temu - 2 tygodni 1 dzień temu #34613 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Bardzo dziękuje za przetłumaczenie. Prosiłbym jeszcze o tłumaczenie aktu urodzenia kolejnego męża mojej prababki.
Załączniki:

2 tygodni 1 dzień temu #34614 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
28 Lipa. Zdarzyło się we wsi Chomentowie 9/21 kwietnia 1897 roku o godz. 2 po południu. Stawił się Józef Korban 35 letni, chłop ze wsi Lipy w towarzystwie Jana Rusieckiego 50 letniego i Andrzeja Wojtysa 40 letniego, chłopów ze wsi Lipy i przedstawił nam dziecię płci męskiej, oświadczając, że ono urodzone zostało w Lipie dnia wczorajszego o godz. 10 rano przez prawną jego żonę Józefę z Wojtysów 32 letnią. Dziecięciu temu na chrzcie świętym dokonanym dzisiaj przez nas dano imię Stanisław, a trzymającymi (chrzestnymi) byli, Ludwik Korban i Wiktoria Kurzak. Akt ten zgłaszającemu i świadkom niepiśmiennym przeczytano i przez nas tylko podpisano. Ks. Białas

2 tygodni 1 dzień temu #34615 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Dziękuję bardzo. Mam tylko jeszcze jedno pytanie. Mianowicie czy na pewno w poprzednim akcie dotyczącym Józefa Maciąg jego ojciec Michał miał 40 lat?

2 tygodni 1 dzień temu - 2 tygodni 1 dzień temu #34616 przez wmacoch (Wiesław Macoch)
24 letni, moja pomyłka.

2 tygodni 1 dzień temu #34617 przez Mazur M. (Michał Mazur)
Proszę jeszcze również potwierdzić  wiek ojca z drugiego aktu, ponieważ podobnie, jak w poprzednim przypadku, nie mogę znaleźć jego aktu. Z góry dziękuję.

2 tygodni 14 godzin temu #34618 przez wmacoch (Wiesław Macoch)

Czas generowania strony: 0.526 s.