Topic-icon Proszę o tłumaczenie język rosyjski

1 miesiąc 3 tygodni temu #40496 przez Beata Haras
Witam serdecznie,
Proszę o tłumaczenie aktu zgonu  nr 118 z roku 1873  Michała Królickiego - Winowno.
Z góry serdecznie dziękuję. Bardzo długo szukałam tego aktu ale wkoncu się udało :).

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X...362990201&cc=2115410

Załączniki:

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

1 miesiąc 3 tygodni temu - 1 miesiąc 3 tygodni temu #40503 przez Tadeusz Tarnowski
Winowno 118
Koziegłówki, 6/18 lipca 1873, godz. 10 rano
Zgłaszający: Antoni Okularczyk l.30, Stanisław Czapla, l.30, koloniści w Winownie
Zmarły; 4/16lipca br. godz. 4. rano, Michał Królicki, żonaty, stolarz, l.77, s. zm. Jana
 i Kunegundy. Ur. w Imperium Austriackim, zam. Winowno, nr 4. Pozostawia żonę Mariannę
ur. Konopnicka.
Obecnym niepiśmiennym akt odczytano.
Za tę wiadomość podziękował(a): Beata Haras

1 miesiąc 2 tygodni temu #40505 przez Beata Haras
Panie Tadeuszu, po raz kolejny po stokroć bardzo dziękuję za tłumaczenie. Bardzo mnie zdziwił tylko wiek Michała w akcie zgonu 77 lat, z Michałem to mam taki problem ze co akt to wiek ma w trzy światy .. eh. W 1840 r. jak brał ślub miał 27 lat wiec urodzenie mi wyszło w okolicy 1813 r. , w 1855 jak się jego syn rodził miał 45 lat więc mi wychodzi 1810 r, a w 1859 jak się jego córka rodziła miał 46 lat :D. Co 4 lata Michałowi tylko rok w metryce przybywał :D, ale wiek z aktu zgonu mnie najbardziej zaskoczył bo by mi wychodziło 1796 r. Czy dawnej określali wiek z "wyglądu" bo jeśli tak toby się mogła zgadzać taka rozbieżność wiekowa Michała.

1 miesiąc 2 tygodni temu #40506 przez Tadeusz Tarnowski
Do wieku nie przywiązywałbym się nadto. Trudno będzie znaleźć metrykę chrztu, jeżeli urodził się w kraju Austriackim.
TT

1 miesiąc 5 dni temu #40557 przez Beata Haras
Witam,
Panie Tadeuszu, Michał urodził sie w zaborze austriackim, dzisiejsze tereny Radgoszczy okolice Dąbrowy Tarnowskiej wiec teoretycznie szanse na metrykę urodzenia minimalne ale są :).

Beata

Czas generowania strony: 0,000 s.