Topic-icon Prośba o tłumaczenie z łaciny

5 miesiąc 2 dni temu #41101 przez Kazimierz Góra
Proszę o przetłumaczenie metryki chrztu Małgorzaty Bogusławskiej  .Nie wiem czy to jest powtórzenie chrztu i co znaczy dopisek na marginesie. Oto link do tej strony www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:939X...363942301&cc=2115410

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

5 miesiąc 2 dni temu - 5 miesiąc 2 dni temu #41102 przez Rafał Molencki
Świetnie, że załączył Pan link, dzięki czemu szybko mogłem sprawdzić, o co chodzi. Chrzest odbył się w Grodźcu rok wcześniej, a w parafii będzińskiej wpisano informację o nim po roku, pod ostatnim wpisem z 29 lipca 1748.

Wielebny Michał Kordaczewski, prebendarz w Grodźcu ochrzcił dziecię Małgorzatę Mariannę Annę Urodzonego Felicjana Bogusławskiego i małżonki Zofii. Chrzestni: proboszcz z Grodźca Jan Uniszowski i Wielmożna Pani Anna Pożarowska. Dzień chrztu 17 lipca 1747 (podkreślone i na marginesie dopisek: dobrze podane). Odnotowano tu chrzest odbyty w obcym kościele.

A tu ma Pan pierwotny zapis z Grodźca z 15 (!) lipca 1747:

www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...364444001&cc=2115410

treść b. podobna: dodatkowo uściślenie, że ochrzczona była trojga imion, ojciec dwojga imion Józef Feliks, rodzice byli z Sarnowa - formalnie była to parafia Będzin, mimo że do Grodźca chyba bliżej i stąd to zamieszanie z wpisami, proboszcz grodziecki wystąpił jako pełnomocnik  kościoła będzińskiego, a Pożarowska była dziedziczką Rogoźnika.

5 miesiąc 2 dni temu #41103 przez Kazimierz Góra
Dziękuję pięknie za szybką odpowiedź. Mam jeszcze jedną prośbę, jeśli można ,Chodzi o tłumaczenie po słowie Bogusławski. Czy Felicjan był dzierżawcą?  www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...364444001&cc=2115410

5 miesiąc 2 dni temu #41105 przez Rafał Molencki
Tu wprost napisane, że Sarnów należał do parafii będzińskiej. A Bogusławski był dziedzicem i posiadaczem pewnej części Sarnowa.

5 miesiąc 2 dni temu #41107 przez Kazimierz Góra
Jeszcze raz bardzo dziękuję i miłego dnia życzę.
Kazimierz

Czas generowania strony: 0,000 s.