Akt zgonu Kłobuck - Zagórze

Więcej
2 lata 4 miesiąc temu #42754 przez MIkołaj Truszkiewicz
Replied by MIkołaj Truszkiewicz on topic Prośba o tłumaczenie aktu z języka rosyjskiego
Dzień dobry,
Mam do Państwa prośbę, z góry przepraszam jeśli nazbyt śmiałą. Czy mogliby mi Państwo pomóc w przetłumaczeniu  załączonego aktu urodzenia napisanego cyrylicą w języku rosyjskim? Moje próby niezbyt się udały, poza samymi nazwiskami, profesją - bodajże gospodarz, niezbyt dużo potra]fię odczytać.
Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam za kłopot.
 

Załącznik nie został znaleziony


 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43600 przez Michał Kaschytza
Akt zgonu Kłobuck - Zagórze was created by Michał Kaschytza
Dzień dobry,

poszukuję aktu zgonu Waleski (także Walerii) Werner, z domu Graborz (także Grabosch), zmarłej pomiędzy 08.09.1889 i 26.10.1904 w Zagórzu, parafia Kłobuck.

Była żoną nadleśniczego Reinholda Wernera, którego poślubiła 12.10.1880 w Sośnicowicach, powiat Gliwice. Od 1881 r. rodzina Wernerów mieszkała w majątku ziemskim w Zagórzu. Z małżeństwa narodziło się w Zagórzu pięcioro dzieci: Leo (1881), Emma (1882), Ernst (1883), Helene (1885), Oskar (1889).

Waleska była drugą żoną Reinholda Wernera. Jego pierwszą żoną była jej starsza siostra Emma Grabosch, zmarła 12.04.1880 r. w Sośnicowicach. Z pierwszego małżeństwa narodziło się dwóch synów: Eugen (1876), Paul (1880).

Zwróciłem się z prośbą do Archiwum Państwowego w Częstochowie o przeprowadzenie kwerendy w celu odnalezienia wspomnianego aktu zgonu, otrzymałem jednak odmowną odpowiedź (archiwum nie podejmie się przeprowadzenia kwerendy z powodu braku podania dokładnej daty śmierci), której nie znam! Nie znam także języka rosyjskiego, więc samodzielne poszukiwania w aktach parafii w Kłobucku są również wykluczone.

Być może ktoś z Państwa natknął się na wspomniany akt zgonu? Będę wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam

Michał Kaschytza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43601 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Akt zgonu Kłobuck - Zagórze
Sprawdziłam skorowidze aktów zgonów od 1889 do 1910 roku. Ani raz nie pojawiło się nazwisko Werner. Musieli się gdzieś przeprowadzić. W 1889 ( rok urodzenia Oskara) Rajnhold miał zapisane 41 lat a Waleria 32.

B. Szwarcer
The following user(s) said Thank You: Michał Kaschytza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 11 miesiąc temu #43604 przez Michał Kaschytza
Replied by Michał Kaschytza on topic Akt zgonu Kłobuck - Zagórze
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dalsze ślady prowadzą do Wrocławia, gdzie Reinhold Werner w 1904 r. zawarł trzeci związek małżeński.

Michał Kaschytza

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie