Manewry Wojska Polskiego w latach 1925-1938

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu - 2 lata 2 miesiąc temu #43181 przez Henryk Symainski
Replied by Henryk Symainski on topic Tłumaczenie z rosyjskiego ale czy na pewno???
 

Załącznik __L_0456_2022-10-16.jpg nie został znaleziony

Proszę o pomoc w odczytaniu dwóch wyrazów w załączniku, więcej tekstu nie ma , czy to jest po rosyjsku ? 
Ostatnia2 lata 2 miesiąc temu edycja: Henryk Symainski od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43183 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Tłumaczenie z rosyjskiego ale czy na pewno???
Moim zdaniem jest to podpis / imię i nazwisko / złożony 6 - X - 1945 roku. Osoba podpisująca pisała w języku rosyjskim / ewentualnie białoruskim /. Osoba podpisująca / np. zdjęcie / ma wtedy mniej wyraźne pismo, niż przy pisaniu listu.
Niestety, z powodu braku dłuższego tekstu, nie ma z czym porównać części liter.
Pozdrawiam

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2 lata 2 miesiąc temu #43185 przez Janina Nicpoń
Replied by Janina Nicpoń on topic Tłumaczenie z rosyjskiego ale czy na pewno???
Na pierwszy wyraz nie mam pomysłu, a drugi? Drugi kojarzy mi się "Korytnica". Pozdrawiam...

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #43944 przez KRZYSZTOF MILLER
Manewry Wojska Polskiego w latach 1925-1938 was created by KRZYSZTOF MILLER
Dzień dobry,
Poszukuję informacji, a w zasadzie pomysłu na to jak odnaleźć przodka poległego w trakcie manewrów wojskowych, które prowadzone były przez nasze wojsko w latach 1925-1938. Zakładam że to właśnie o te manewry chodzi. Historia rodzinna przekazana mi przez ojca głosi, że brat mojego dziadka utonął w rzece Styr podczas przeprawy, ćwiczeń.
Pytanie, gdzie poszukiwać informacji o jego śmierci, na jakich spisach mógłby figurować, no i najważniejsze, gdzie zacząć szukać. Jakie archiwum może mieć jakieś dokumenty na ten temat? Czy USC w Częstochowie został jakoś powiadomiony o tym fakcie celem sporządzenia aktu zgonu? Może ktoś z forumowiczów ma jakieś doświadczenia w tym temacie?

Krzysztof Miller

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #43946 przez Marzena Gajdziak
Replied by Marzena Gajdziak on topic Manewry Wojska Polskiego w latach 1925-1938
ja mam doświadczenie
odnalazłam mogiłę stryja który walczył w wojsku polskim i zginął z kolegami oraz ich zdjęcia i nazwę pułku

Marzena A. M.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #43947 przez Krzysztof Kucharski
Replied by Krzysztof Kucharski on topic Manewry Wojska Polskiego w latach 1925-1938
Witam.
Proponuję najpierw sprawdzić akta zgonów w parafii do której należał zmarły.
Brat mojego dziadka , będąc żołnierzem w 25 pułku piechoty, zginął w 1919r w wypadku kolejowym..
Jego akt zgonu odnotowany jest w księgach parafialnych w 1921r. Do księgi załączony jest protokół opisujący przyczyny zgonu.
Na piśmie jest kilka adnotacji i pieczątek z różnych urzędów. Jak widać pismo z potwierdzeniem zgonu dotarło do parafii po prawie dwóch latach.
Pozdrawiam
Krzysztof

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie