Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości

Więcej
10 miesiąc 2 dni temu #44976 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości
Od razu piszę, że to nic pewnego ( tylko moje skojarzenie) ale jeśli chodzi  o miejsce zgonu Marianny,  dopuszczam Wałbrzych. Jakieś akty są w szukajwarchiwach, więc warto sprawdzić.
Może akurat? 

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 dzień temu #44977 przez Zbigniew Szlenk
Replied by Zbigniew Szlenk on topic Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości
Dziękuję za podpowiedź, niestety w tym przypadku nie ma takich adnotacji.
Pozdrawiam.
Zbigniew Szlenk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 miesiąc 1 dzień temu #44978 przez Zbigniew Szlenk
Replied by Zbigniew Szlenk on topic Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości
Wałbrzych - ówczesna nazwa Waldenburg. Będę poszukiwał. A może coś się znajdzie. Gdyby jeszcze pojawiły się jakieś inne sugestie co do nazwy miejsca zgonu Marianny, to bardzo proszę o informację.
Dziękuję i pozdrawiam.
Zbigniew Szlenk
 

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 miesiąc 4 tygodni temu - 9 miesiąc 4 tygodni temu #44988 przez Zbigniew Szlenk
Replied by Zbigniew Szlenk on topic Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości
Pani Barbaro, czy zapis małżeństwa  w księdze unikatów 13/1912 parafia Siemkowice (poprzedni był z duplikatów), pomógłby w ustaleniu nazwy miejsca zgonu Marianny? Przeszukałem dostępne metryki zejść z Wałbrzycha, ale bez sukcesu.
www.familysearch.org/ark:/61903/3:1:33SQ...c=2115410&cat=217620
Pozdrawiam.
Zbigniew Szlenk
Ostatnia9 miesiąc 4 tygodni temu edycja: Zbigniew Szlenk od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 miesiąc 4 tygodni temu #44989 przez Barbara Szwarcer
Replied by Barbara Szwarcer on topic Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości
Nie potrafię już na to spojrzeć świeżym okiem. Poprosimy inne osoby tłumaczące o pomoc w odczytaniu liter tej miejscowości. Bardzo jestem zainteresowana co za miejsce "tak ciekawie zapisano". Mnie już nic nie przychodzi do głowy.

B. Szwarcer

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 miesiąc 4 tygodni temu #44990 przez Zbigniew Szlenk
Replied by Zbigniew Szlenk on topic Proszę o pomoc w odczytaniu nazw miejscowości
Dziękuję za podjęcie się tłumaczenia. Moje pomysły w temacie "co pisarz miał na myśli" również się wyczerpały. Kombinacje z ustawianiem liter w jakieś sensowne słowo nie dały żadnego efektu. Może ktoś na forum spojrzy inaczej na ten zapis i dojdzie do rozwiązania, gdzie w tych Prusach zmarła Marianna.
Pozdrawiam
Zbigniew Szlenk

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie