powtórna prośba o tłumaczenie nieprzetłumaczonego aktu.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5890 przez Marcin Bielecki
Gorąco proszę o przetłumaczenie aktu ślubu moich przodków. Wystarczą mi tylko główne informacje (daty, imiona, miejscowości, wiek) bez tłumaczenia całości. Są to dla mnie bardzo istotne informacje pozwalające na dalsze poszukiwania. Stąd zamieszczam jeszcze raz ten sam akt pomimo iż znajduje się on już na forum. Mam nadzieję że teraz nie pozostanie mój post bez odpowiedzi.
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 10 miesiąc temu - 11 lata 10 miesiąc temu #5891 przez Piotr Gerasch
3. Zawisna
Zdarzyło się we wsi Poczesna, dnia dwunastego/dwudziestego czwartego stycznia roku tysiąc osiemset siedemdziesiątego, o godzinie trzeciej po południu. Ogłaszamy (oświadczamy), że w obecności Franciszka Zycha lat czterdzieści trzy ze wsi Nierada i Jana Liska lat trzydzieści ze wsi Zawisna, obu rolników, zawarto dzisiaj religijny związek między Janem Rakiem, kawalerem, synem Jana Raka i jego żony Katarzyny z domu Jędryka urodzonym we wsi Zawisna, zamieszkałym we wsi Zawisna lat trzydzieści, a Marianną Kulawik, panną, córką zmarłego ojca Wawrzyńca Kulawika i Marianny z domu Kupczyk, urodzoną we wsi Zawisna i zamieszkałą przy matce we wsi Zawisna, lat szesnaście. Małżeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi ogłoszone w tutejszym kościele 9, 16 i 23 stycznia tego roku. Nowo zaślubieni nie zawarli umowy przedmałżeńskiej. Religijny obrzęd zawarcia małżeństwa został odprawiony przez księdza Antoniego Falczyńskiego. Akt ten, po przeczytaniu, przez nas podpisany, obecni niepiśmienni. Proboszcz parafii poczeszeńskiej, utrzymujący akta stanu cywilnego.
Ks. Falczyński

pozdrawiam
Piotr
Ostatnia11 lata 10 miesiąc temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 10 miesiąc temu #5893 przez Marcin Bielecki
Dziękuję serdecznie Panie Piotrze!

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie