Prośba o przetłumaczenie aktu urodzenia.

Więcej
11 lata 4 dni temu #8539 przez Stanisław Cieślik
Prośba o przetłumaczenie aktu urodzenia. was created by Stanisław Cieślik
Czy ktoś z Państwa mógłby w miarę dokładnie przetłumaczyć akt urodzenia Stanisławy Zębik - strona Family Search, Żarki, 1899 r, nr aktu 249, str w katalogu 319 (spis 340).

pozdrawiam i z góry dziękuję
Stanisław

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 dni temu #8550 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Prośba o przetłumaczenie aktu urodzenia.
Żarki, Nr 249
Zdarzyło się w Żarkach dziesiątego/dwudziestego drugiego października, tysiąc osiemset dziewięćdziesiątego dziewiątego roku, o godzinie trzeciej po południu. Stawił się: Jan Zembik gospodarz z Żarek, lat dwadzieścia dziewięć, w obecności: Bartłomieja Budzowskiego lat pięćdziesiąt dwa i Jana Romańskiego lat siedemdziesiąt, obu gospodarzy zamieszkałych w Żarkach; i okazał nam dziecko płci żeńskiej, oświadczając, że urodziło się ono w Żarkach siódmego/dziewiętnastego października tego roku, o godzinie pierwszej po południu, z jego prawowitej żony Marianny urodzonej Bartoszek lat dwadzieścia jeden. Dziecku temu na Chrzcie Świętym odprawionym dzisiaj przez księdza Franciszka Nowakowskiego wikarego parafii, dano imię: Stanisława, a jego rodzicami chrzestnymi byli: Bronisław Zembik i Józefa Wyporska. Akt ten obecnym przeczytany i z powodu nieumiejętności pisania, przez nas tylko podpisany.
Ks. ... Mikusiński urzędnik stanu cywilnego

pozdrawiam
Piotr

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
11 lata 3 dni temu #8551 przez Stanisław Cieślik
Replied by Stanisław Cieślik on topic Prośba o przetłumaczenie aktu urodzenia.
Serdeczne dzięki Kolego Piotrze. Jesteś osobą, na pomoc której zwsze można liczyć. Moja prośba wynikała stąd, iz przypuszczałem, że Stanisława Zębik jest sistrą mojej babci Antoniny. Nie zgadzało mi się to, że żona pradziadka nazywała się Marianna Bartoszek. Teraz przypuszczam, że musiała to być pierwsza żona Jana Zębika, bo w roku 1900 poślubił Józefę Wyporską. Dodatkowo na marginesie jest zapis, że Stanisława Zębik poślubiła w 1939 r Ludwika Chałupę. Natomiast w wyszukiwarce TGZC przy parafii małżeństwa Żarki pisze Ludwik Chałupa - Srtan Zębik.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
s.c.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • Piotr Gerasch
  • Gość
  • Gość
11 lata 3 dni temu - 11 lata 3 dni temu #8552 przez Piotr Gerasch
Replied by Piotr Gerasch on topic Prośba o przetłumaczenie aktu urodzenia.
Zgadza się, Marianna (c. Józefa i Marcjanny z Rusków) była pierwszą żoną Jana Szymona. Zmarła w Żarkach 19.12.1899, a urodziła się w Mrzygłodzie ok. 1876.
Piotr
Ostatnia11 lata 3 dni temu edycja: Piotr Gerasch od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie