Rodzina Baryłów

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10002 przez Joanna Bożek
The following user(s) said Thank You: Anna Kamińska

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10004 przez Lusia Załuska
Replied by Lusia Załuska on topic Rodzina Baryłów
Czytając dosłownie, Marcin urodził się we wsi Kozeń, ale być może w grę wchodzi wieś o podobnej nazwie, ale nieprawidłowo zapisana przez księdza, np. Korzeń.

pozdrawiam
Lusia
The following user(s) said Thank You: Anna Kamińska, Joanna Bożek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10005 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Rodzina Baryłów
Znalazłam Kozenin może się uda. Dzieki

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10009 przez Anna Kamińska
Replied by Anna Kamińska on topic Rodzina Baryłów
Ja nie umiem zlokalizować parafii, w której byłaby taka wieś.
Ale trochę poszukałam w Malusznie i oto, co znalazłam:
Dzieci Franciszka i Otylii: Michalina (1857), Wincenty (1860) i Zofia (1863). Wszstkie urodzne w Łazowie.
W jednym z aktów napisano, że Otylia pochodziła ze Słuszniaków, a jeśli tak, to być może jej ojcem był Jan Słuszniak zmarły w 1829 roku w Kluczewsku, a Ona sama urodziła się w tym samym roku w Kluczewsku. Niestety oprócz tych dwóch aktów ani śladu po Słusznych bądź Słuszniakach nie znalazłam.
Jeśli chodzi o Niegowskich i AP Łódź, to przecież Stanisława urodziła się w 1903 roku, więc ślub mogła brać w latach dwudziestych XX wieku, a to oznacza, że wyjazd do Łodzi nie jest potrzebny. Akta z tego okresu są z pewnością jeszcze w Żytnie. AP Łódź posiada archiwalia z tych terenów do 1873, od 1874 to AP Częstochowa.
A posiada może Pani akt ślubu Szymona z Wojtalówną? Nazwisko matki Stanisławy także występuje w moim drzewie geealogicznym.
The following user(s) said Thank You: Joanna Bożek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu - 10 lata 9 miesiąc temu #10010 przez Joanna Bożek
Replied by Joanna Bożek on topic Rodzina Baryłów
ten Kozenin to chyba zly trop, to parafia Slawno troche oddalona choc w lodzkim.co do szymona I rozalii to nie moge znalezc aktu malzenstwa. a jesli chodzi o archiwum to jesli czesc jest w cz- wie to dobrze. mnie interesuja rodzice meza Stanislawy a zwlaszcza jego matka po ktorej slad zaginal. mam ich akt malzenstwa z 1927 Wielgomlyny I wiem ze Szymon juz nie zyl, zm w 1926, aktu zgonu Rozalii nie znalazlam.Natomiast rodzice Jana Marcin I Maryanna Pasek I to jedyny slad jaki mam o niej.
Ostatnia10 lata 9 miesiąc temu edycja: Joanna Bożek od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
10 lata 9 miesiąc temu #10012 przez Anna Kamińska
Replied by Anna Kamińska on topic Rodzina Baryłów
Sprawdziłam w GenBazie i tam jest chyba cały zasób AP Łódź z Żytna (lata 1818 do 1873). Jeśli rodzice męża Stanisławy, to pewnie równolatkowie Szymona, więc może się uda.
Jeśli trop ze Słuszniakami jest dobry, to Jan urodził się w Koziegłowach w 1801 roku.
Pozdrawiam
Ania

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie