Prośba o tłumaczenie - Leonard Niemczyk z Murowa, parafia Brynica, syn Urbana

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15229 przez Ireneusz Niemczyk
Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza z Brynicy dostałam skan ślubu Leonarda Niemczyka (dosłownie Nimczyka), akt 15, z 15.10.1829. Niemieckiego nie znam, a przy takim zapisie nic nie jestem wstanie rozszyfrować. Byłoby dobrze poznać podstawowe dane, czyli wiek Leonarda, imienia matki niestety tutaj nie widać, ale również dane o Urbanie Niemczyku, ojcu Leonarda. W innym opracowaniu ślubów z parafii Brynica (Wright Historical Center - o ile pamiętam), autor tegoż opracowania opisując ślub Leonarda Niemczyka wspomniał przy danych dotyczących ojca "Urban (deseased)", czyli zmarły. Czy w załączonym skanie jest informacja o już zmarłym Urbanie?

Będę wdzięczny za pomoc - z góry dziękuję!

Pozdrawiam,
Ireneusz Niemczyk
Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 6 miesiąc temu #15241 przez Ireneusz Niemczyk
Zamiast "Leonard" miało być Leopold".

Przepraszam za pomyłkę w danych!

Pozdrawiam,

Ireneusz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #15465 przez Ireneusz Niemczyk
Dostałem najważniejszy kawałem tekstu ze ślubu Leopolda Niemczyka: ....Zimmermann, (...?...) Sohn des vertsorbenen Urban Niemczyk.... (kolonisty, itd.).

Ale z tego co rozumiem, to do dniu dnia 15.10.1829 Urban już nie żył, a to pozwala mi zawęzić poszukiwania aktu zgonu Urbana, żeby móc upewnić się, że był moim przodkiem na 100%, np. znajdując imię jego żony.

Dziękuję Koledze Thomas'owi z Niemiec za "deszyfrację" tych ważnych słów!

Pozdrawiam,

Ireneusz
Ostatnia9 lata 5 miesiąc temu edycja: Ireneusz Niemczyk od. Powód: błędy w pisowni

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie