Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?)

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17835 przez Zbigniew Małolepszy
Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?) was created by Zbigniew Małolepszy
Dobry wieczór,

Znalazłem dwa akty ślubu zapisane ciurkiem w lutym 1784 (nr 5 i 6) i z tego co mogę rozczytać (imiona i nazwiska) to wynika, że śluby brali Jakub i Jadwiga oraz Ignacy i Katarzyna, których to praprawnukowie pobrali się w tym samym kościele 145 lat później (Władysław Gęsiarz i Wikrtoria Szecówczanka, około 1929 roku). Ciekawe czy te śluby z lutego 1784 odbyły w tym samym dniu?

Bardzo proszę o przetłumaczenie tych aktów ślubu familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1951-20...,364347301,364367301

Pozdrawiam,
Zbigniew

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17839 przez Rafał Albiński
Replied by Rafał Albiński on topic Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?)
30.
Ja, wyżej wymieniony, zatwierdziłem związek małżeński między Jakubem Gawronem i Jadwigą Kutrową z Biskupic, poprzedzony wszystkimi obrzędami. Świadkami byli Wojciech Skrobacz i Antoni Chab...

Tego samego dnia, ja wyżej wymieniony pobłogosławiłem małżeństwo między Ignacym Hodak i Katarzyną Skrobacz, poprzedzone wszystkimi obrzędami. Świadkami byli Józef Masłoń i Andrzej Mizera.

Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17846 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?)
Panie Rafale,

Dziękuję za expresowe tłumaczenie.

Czyli działo się to tego samego dnia! Czy to mógł być 30 lutego? ;-) Czy też może ta 30tka to tylko numer porządkowy aktu ślubu?

Pozdrawiam
Zbigniew

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17850 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?)
No Panie Zbigniewie, 30 luty toto na pewno nie był ;)

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17853 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?)
Ale jak się okazuje dzień 30 lutego czasami się zdarzał: pl.wikipedia.org/wiki/30_lutego

Wracając do metryki: czy w tych aktach po łacinie podawano tylko miesiąc bez konkretnego dnia?

Pozdrawiam
Zbigniew

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #17854 przez Rafał Albiński
Replied by Rafał Albiński on topic Ciekawostka w aktach małżeństwa po łacinie z 1784 (?)
Nie potrafię tego logicznie wyjaśnić, ale z mojej analizy zapisów na poprzedniej stronie księgi wynika, że oba akty miały nr 5 i 6 i zostały zapisane pod datą "30 lutego 1784"

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie