Proszę o przetłumaczenie aktów urodzenia z rosyjskiego

Więcej
9 lata 4 tygodni temu - 9 lata 4 tygodni temu #18272 przez Grzegorz Trojanowicz
Proszę o przetłumaczenie aktów urodzenia z rosyjskiego was created by Grzegorz Trojanowicz
Bardzo proszę o pomoc w przetłumaczeniu aktów urodzenia mojej prababci,i dwóch pradziadków z Piotrkowa i okolic.Chodzi mi w szczególności o wiek ich rodziców i wykonywane zawody.Oczywiście wszystkie informacje w nich zawarte są dla mnie ważne ,ale częśc wiem i udało mi się odczytac.
Ostatnia9 lata 4 tygodni temu edycja: Grzegorz Trojanowicz od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 tygodni temu #18273 przez Stanisław Jegier
Replied by Stanisław Jegier on topic Proszę o przetłumaczenie aktów urodzenia z rosyjskiego
Żar nr 60. Działo się w osadzie Kuszewice dnia 18. /30./ lipca 1887 o godz. 5 po południu.
Zjawił się Antoni Stanisławski, robotnik dniówkowy, lat 20, żyjący w kolonii Żar, w towarzystwie Józefa Dyly, lat 35 i Antoniego Siewiery, lat 46, rolników żyjących w kolonii Żar i przedstawił nam noworodka płci męskiej i oświadczył, że urodził się on w kolonii Żar w dniu dzisiejszym o godz. 4 rano z jego prawnej żony Michaliny z d. Brzeszczyńska, lat 22.
Noworodkowi ksiądz....na chrzcie w dniu dzisiejszym nadał imię Leon, a chrzestnymi byli Grzegorz Rudzki i Marianna Brzeszczyńska.
Akt ten został przeczytany niepiśmiennym oskazującemu i świadkom a my go tylko podpisaliśmy.
The following user(s) said Thank You: Grzegorz Trojanowicz

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
9 lata 4 tygodni temu #18278 przez Jarosław Żukow
Replied by Jarosław Żukow on topic Proszę o przetłumaczenie aktów urodzenia z rosyjskiego
421.Piotrków
Działo się w Piotrkowie 21.04/04.05.1909r. o godz.13.
Stawiła się Jadwiga Niedzielska l.40, akuszerka w Piotrkowie zamieszkała, w towarzystwie Wojciecha Skalczyńskiego l.26, kuriera (listonosza?), i Władysława Zinnickiego? l.50 kuriera, oboje z Piotrkowa, i okazała nam dziecię płci żeńskiej, urodzone w Piotrkowie 18.04/01.05. roku bieżącego o godz.9 rano z niezamężnej Jadwigi Pawelczyk, l.30. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odprawionym w dniu dzisiejszym nadano imię Zofia a rodzicami chrzestnymi zostali Wojciech Skalczyński i Marianna Świderska. Akt ten oświadczającej i świadkom niepiśmiennym przeczytano przez nas tylko podpisany.

611.Piotrków
Działo się w Piotrkowie 16/229.06.1903r. o godz.14.
Stawiła się Jadwiga Urynowicz, akuszerka l.39, w Piotrkowie zamieszkała, w towarzystwie Józefa Kosterskiego, kuźnika l.28, i Ignacego Purgały, brukarza, l.36, oboje w Piotrkowie zamieszkali, i okazała nam dziecię płci męskiej, urodzone w Piotrkowie 12/25.06. roku bieżącego o godz.3 rano, ze Stanisława Ruckiego, robotnika, l.39, nieprzybyłego z powodu pobytu w szpitalu?, i jego żony Marianny urodzonej Drajgur, l.29 katolickiego wyznania. Dziecięciu temu na chrzcie świętym odprawionym w dniu dzisiejszym nadano imię Marian a rodzicami chrzestnymi zostali Józef Kosterski i Jadwiga Urynowicz. Akt ten oświadczającej i świadkom niepiśmiennym przeczytano, przez nas tylko podpisany.

Jaromir

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie