Prośba o tłumaczenie metryk z rosyjskiego; Częstochowa

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #19640 przez Zbigniew Małolepszy
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19644 przez Halina Klimza
Akt 908/Ostatni Grosz/Cz-wa,par.św.Zygmunt, dn. 19.04/2.05. 1904 godz. 3 po południu
Adam Małolepszy/ojciec dziecka/ lat 28 rzeźnik zamieszkały osada Ostatni Grosz
Katarzyna Grabowiecka /matka dziecka/ lat 25
dziecko - MARIAN - ur. osada Ostatni Grosz, dn. 16/29 kwietnia br. godz. 9 rano
świadkowie- Jan Pawlak,rzeźnik ,Józef Filipowicz -rolnik
chrzestni - Jan Pawlak, Ewa Zasikowska

akt 70 OSTATNI GROSZ/ Cz-wa,par.św.Zygmunt, 1/14 stycznia 1906 r,godz.4 po południu
Adam Małolepszy,rzeźnik,lat 30
Katarzyna Grabowiecka lat 30 (!)
dziecko - HENRYK - ur. Ostatni Grosz , 27 grudnia 1905/ 6 stycznia 1906 o 11 wieczorem
Swiadkowie - August Cedrowicz,Jan Pawlak
chrzestni - August Cedrowicz, Marianna Pawlak

Akt 1016 / Ostatni Grosz/ Cz-wa,par,św.Zygmunt 2/15 kwietnia 1907 r. godz.3 po południu
Adam Małolepszy lat 32
Katarzyna Grabowiecka lat 30
dziecko- STANISŁAW , ur. Ost.Grosz, 29 marca/11 kwiet. br godz. 2 po połud.
Swiadkowie- Walenty Zasikowski,Sebastian Nabiałek
chrzestni - Walenty j/w i Agnieszka Nabiałek

1206/Raków/ Cz-wa ,par SW.Zygmunt,dnia 28 kw/11 maj 1909 godz. 10 rano
Adam Małolepszy lat 34 robotnik z Rakowa
Katarzyna Grabowiecka lat 32
dziecko - ZYGMUNT, ur.Raków,dn.19 kw/2 maj br. godz.1 po połud.
św. Wojciech Kaźmierczak,Stanisław Ślęzak?
chrz.- Wojciech j/w i Marianna Wiśniewska

Akt 1691/ Ost.Grosz/Cz-wa,par.św,Zygn=munt, dnia 25 lipiec/7 sierp. 1912 rok
Adam Małolepszy lat 38 robotnik z Ostatniego Grosza
Katarzyna grabowiecka lat 34
dziecko - EUZEBIUSZ, ur. Ost.Grosz, 23 lip/5 sierp/ br. godz.2
św.- Adam Małolepszy, Franciszek Małolepszy robotnicy z Ost.Grosza
chrzestni- Adam Małolepszy , Waleria Kasper

Jeśli w/w Franciszek Małolepszy ożenił się z Bronisławą Kluska i mieszkali na ul.Małej, to był on moim krewnym, gdyż siostrą Bronisławy była moja babka Michalina Kluska po mężu Józefie - Szymańska; z tej rodziny Małolepszych znam wszystkich - tzn. potomków Bronisławy i Franciszka Małolepszych
pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Zbigniew Małolepszy

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu - 8 lata 8 miesiąc temu #19662 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Prośba o tłumaczenie metryk z rosyjskiego; Częstochowa
Pani Halino,

Bardzo dziękuję za tłumaczenia. Nie zauważyłem aktu 1691. Widzę że Adamowi w 1912 roku urodziły się bliźnięta Roman i Euzebiusz.

Niewiele jeszcze wiem o Adamie, ale szukam śladów. Miałem nadzieję że z tych aktów urodzenia dowiem się o nim czegoś więcej. Być może ostatni z aktów naprowadzi mnie na właściwy trop poprzez Franicszka. Niestety nie wiem kim on był. Jeśli Franciszek Małolepszy był bratem Adama to być może jest mi Pani w stanie pomóc w odnalezieniu rodziców Adama i miejsca jego urodzenia. Wiem tylko, że urodził się w 1876 roku. Dodatkowe pytanie: kim mógł być świadek Adam Małolepszy przy chrzcinach dziecka Adama Małolepszego (kuzyn, a może ojciec?!).

Pozdrawiam,
Zbyszek
Ostatnia8 lata 8 miesiąc temu edycja: Zbigniew Małolepszy od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19678 przez Halina Klimza
Witam,
na temat Franciszka Małolepszego wiem tyle ,ile napisałam, znam jego datę urodzin i śmierci z nagrobka na Kulach. Jego żonę ciocię Bronkę(siostrę mojej babci) znałam osobiście, jej męża nie kojarzę. Za to ich dzieci oraz dzieci tychże dzieci (moich kuzynów) znam, z niektórymi jestem w kontakcie.
Na temat obu Adamów nic nie wiem, ale być może starszy Adam jest ojcem młodszego, bo na pewno Franciszek nie miał syna Adama. Jeśli jednak osoby o takim samym nazwisku uczestniczą jako chrzestni, czy świadkowie w aktach - to zazwyczaj są ze sobą spokrewnieni. Tyle mówi mi doświadczenie związane z czytaniem akt.Jeśli natknę się gdzieś na Adamów - to dam znać.
Rodziny Franciszka na razie nie opracowywałam, bo to boczna gałąź spokrewniona z moją babką i jej siostrą, mimo iż się znamy z Małolepszymi, niestety z potomków Franciszka jedyny syn i po nim potomek męski/syn/ już nie żyją, był tu jeszcze wnuk, ale ten mi uszedł z pamięci. Pozostali potomkowie Franciszka i Bronisławy - to kobiety (tu są nazwiska Suchecki, Barczyk, Wagner )
Tyle wiem na razie
pozdrawiam
HK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19689 przez Halina Klimza
Chcę przeprosić za wprowadzenie Pana w błąd, pamięć moja już nie jest widocznie sprawna i pomyliłam imiona.
Mój Małolepszy miał na imię Józef ,a zmarł 23.06.1944 roku (dlatego go nie znałam, a jedynie jego żonę Bronisławę z domu Kluska).
Franciszek - to imię męża córki w/w Józefa.
Szukając kiedyś Małolepszych - wiem ,że byli w Parafiach - Kruszyna, Kłomnice,Rędziny
Mam taki zapis - śluby :
1913 Kłomnice,akt 2 - Tomasz Małolepszy i Jamrozik Marianna
1914 Kłomnice akt 50 Małolepszy Franciszek i Kwarciak Marianna
Jak coś innego znajdę , dam znać, a teraz proszę wybaczyć mi pomyłkę z tym Franciszkiem
pozdrawiam HK

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
8 lata 8 miesiąc temu #19691 przez Zbigniew Małolepszy
Replied by Zbigniew Małolepszy on topic Prośba o tłumaczenie metryk z rosyjskiego; Częstochowa
Nie ma problemu. Szukam dalej metryki Adama Małolepszego (1875-1877) oraz aktu jego ślubu z Katarzyną Grabowiecką (1894-1904). Nie ma ich ani w Częstochowie ani w parafii Gidle gdzie było kilku Grabowieckich. Jeśli ktoś na forum kojarzy te osoby to proszę o informacje.

Przy okazji czy mógłbym prosić jeszcze o przetłumaczenie metryki Romana 1690/1912 familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-267-121...,362234901,362301701

Pozdrawiam
Zbyszek

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Czas generowania strony: 0,000 s.
Zasilane przez Forum Kunena

Logowanie